date_range دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۷:۳۷:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

امسال و سال دیگر هم قرارداد دارم برانکو: بازی‌های باشگاهی سخت‌تر است تا مسابقات تیم ملی

امسال و سال دیگر هم قرارداد دارم برانکو: بازی‌های باشگاهی سخت‌تر است تا مسابقات تیم ملی
منبع خبر: خبر ورزشی
دسته خبری: ورزش|فوتبال

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بعد از این استراحت و فینال لیگ قهرمانان آسیا بازی سخت است و نمی‌خواهم به همه اتفاقاتی که قبل از بازی اشاره کنم.

امسال و سال دیگر هم قرارداد دارم برانکو: بازی‌های باشگاهی سخت‌تر است تا مسابقات تیم ملی
به گزارش  خبرورزشی ،   برانکو ایوانکوویچ بعد از برد ۲ بر یک مقابل پیکان در نشست خبری گفت: لازم نیست بگویم چقدر راضی و خوشحالم بازیکنان تلاش کردند. خودتان می‌دانید بعد از این استراحت و فینال لیگ قهرمانان آسیا بازی سخت است و نمی‌خواهم به همه اتفاقاتی که قبل از بازی اشاره کنم.
* با لیاقت بازی را بردیم
وی افزود: واکنش بازیکنانم در نیمه دوم عالی بود و از صمیم قلب تبریک می‌گویم. آن‌ها باشخصیت و انگیزه و قلب شان بازی کردند و همه از آن‌ها تمجید می‌کنند. ما با لیاقت بازی را بردیم و با صلابت لیگ را ادامه خواهیم داد و قبلا هم گفتم انتظار دارم که بازیکنان بعد از فینال آسیا انگیزه بیشتری داشته باشند و از هواداران هم تشکر ویژه دارم. دیدند که وضعیت سختی داریم و عذاب می‌کشیم، در بازی عقب افتادیم، اما آن‌ها بازهم حمایت و تشویق مان کردند.
* زیباترین بخش داستان رضایتمندی هواداران است
وی افزود: از صمیم قلب به بازیکنانم تبریک می‌گویم، با انگیزه فراوان بازی کردیم، بازیکنانم باید زحماتی را که کشیده‌اند را ادامه بدهند. زیباترین بخش داستانمان این است که رضایتمندی و خوشحالی هواداران‌مان را فراهم کنیم. یکبار دیگر به بازیکنانم تبریک ویژه می‌گویم به خاطر تعصب‌شان و اراده و شوق‌شان به پیروزی. این هم یک دلیل و مدرکی دیگری که ما نیمکت بسیار قوی و گسترده‌ای داریم انتظار ما این است که در ادامه مسابقات همچنان درصدر جدول قرار بگیریم.
* باید قوی‌تر از این موارد باشیم
سرمربی پرسپولیس در واکنش به خبرنگاری که گفت: می‌دانیم که با سختی هفده هجده بازیکن را برای این بازی جمع کردیم و روز گذشته کمیته انضباطی رای خود را در مورد بازی با سایپا را صادر کرد، آیا صدور این احکام در زمان مناسب صورت گرفت و به این هم کاری نداریم که احکام سنگین بود گفت: مایل نیستم در این موارد بحث کنم. دیروز هم در کنفرانس خبری گفتم بعد از بیست روز این وضعیت ماست و در آستانه بازی هم باید این وقایع اتفاق بیفتد، اما من گفتم باید قوی‌تر از این موارد باشیم و امروز هم نشان دادیم که قوی هستیم و توانستیم تیم خوب پیکان را شکست بدهیم.
* ۵ روز تمرین نداشتیم
سرمربی پرسپولیس در مورد اینکه زحمت زیادی کشیده شد تا این تیم در شرایط سخت نتیجه بگیرد و در مورد حمله از یک نقطه به پیکان و پیروز شدن بیشتر صحبت کنیم، اظهار داشت: به همین خاطر خوشحالم و از عملکرد بازیکنانم لذت بردم، آن‌ها شخصیت‌شان را نشان دادند، به حریف فشار آوردیم با وجود اینکه پنج روز تمرین نداشتیم و وقت کافی برای آماده شدن برای این بازی نداشتیم. هم ما و هم منشا اولین بار دیروز برای تمرین آمدیم، طبیعی است با چنین وضعیتی در نیمه اول کمی عدم اعتماد به نفس حاکم بود، به خاطر همین تمام افتخارات و تبریکات را نسبت به بازیکنانم می‌کنم.
* امسال و سال دیگر هم قرارداد دارم
برانکو در مورد اینکه شایعه شده در نیم فصل به خاطر عدم پرداخت مطالباتشان پرسپولیس را ترک می‌کند، گفت: الان وقت این سؤالات نیست، من همیشه در این چهار سال گفته‌ام طوری در اینجا کار می‌کنم که انگار صد سال می‌خواهم کار کنم، هم من و هم همکارانم، حالا فردا چه اتفاقی خواهد افتاد را هیچ کس نمی‌داند. البته الان بعداز برد همه چیز خوب و زیبا و مرتب است، من اصلا نمی‌دانم موضوع چه هست که باید آن را جواب بدهم؟ من امسال و سال دیگر هم قرارداد دارم.
* رسیدن به فینال لیگ قهرمانان سخت‌تر از جام ملتهاست
وی در مورد اینکه گفته بودید رسیدن به فینال لیگ قهرمانان سخت‌تر از رسیدن به فینال جام ملت‌هاست و در این باره توضیح بدهید، اظهار داشت: بله می‌توانم خیلی ساده این را توضیح بدهم، باشگاه‌هایی که در لیگ قهرمانان بازی می‌کنند دارای بازیکنان تاپ هستند، مثل الدحیل با ادمیلسون و العربی و بازیکن کره‌ای و السد مثل ژاوی، گابی، بونژا و بقیه این‌ها همه ملی‌پوش هستند یا تیم کاشیما با بازیکنان برزیلی‌اش آمد، ولی تیم‌های ملی چنین بازیکنانی ندارند، به خاطر همین خیلی سخت‌تر است، ما آن پتانسیل مالی را نداریم که مثل آن‌ها بازیکن بگیریم، بلکه باید خودمان را بگردیم و ارزشیابی کنیم، خود گابی ۱۲ میلیون دلار قرارداد سالیانه دارد، اما در تیم ملی قطر نه العربی خواهد بود نه ادمیلسون نه بازیکن کره‌ای، همچنین ژاوی و گابی هم نخواهند بود و همچنین ملی‌پوش کره. در تیم ملی ژاپن هم بازیکنان خارجی نخواهند بود مثل سرجینیهو و دفاع وسط‌شان. به خاطر همین می‌گویم در بازی‌های باشگاهی سخت‌تر است به نتیجه رسیدن تا مسابقات تیم ملی.
* هر تیم درست و درمانی باید نیمکت قدرتمندی داشته باشد
برانکو در مورد جدایی چند بازیکن از این تیم و همچنین بسته بودن پنجره نقل و انتقالات و نتایج خوبی که این تیم گرفت، آیا تدابیری هم برای روز‌های سخت پرسپولیس اندیشیده‌اید، گفت: من در ابتدا گفتم که به این بازیکنانم اعتماد دارم و در ابتدای فصل هم گفتم که امسال قوی‌تر از سال گذشته خواهیم بود و این را هم به اثبات رساندیم، البته بازیکنان دیگری هم خواهیم گرفت، هر تیم درست و درمانی باید نیمکت قدرتمندی داشته باشد، روز‌های آینده قرعه‌کشی فصل آینده لیگ قهرمانان خواهد بود، لیگ برتر و جام حذفی هم در انتظارمان است، ما هدفمان را اعلام کردیم و بلندپروازی هایمان را اصلا پنهان نکردیم. هدفمان کسب بیشترین قهرمانی‌هاست، سوپرجام را گرفتیم، چیزی نمانده بود که قهرمان آسیا شویم، حالا جام حذفی و لیگ را هم در پیش داریم. گفتم در هر چهار جام به دنبال حداکثر‌ها هستیم.
*از ابتدا هم اهداف بلندپروازنه خود را اعلام کردیم
وی در مورد اینکه روز گذشته برای اولین بار گفتید با وجود شرایطی که داریم مقابل پیکان به میدان می‌رویم و قطعا برنده خواهیم شد، آیا این به خاطر این است که عزم تیم جزم شده تا تودهانی به کسانی باشد که نمی‌خواهند پرسپولیس موفق باشد، اظهار داشت: هر کسی تفکرات خودش را دارد و می‌تواند داشته باشد، این قاطعیت خودجوش به وجود می‌آید، با آن حرف می‌خواستیم نشان بدهیم که فینال لیگ قهرمانان نتوانست ما را به زانو دربیاورد، گفتم خواهیم برد، به بازیکنانم و تیمم اعتماد و اعتقاد دارم، تکرار می‌کنم از ابتدا هم اهداف بلندپروازنه خود را اعلام کردیم و از هیچ کس آن را پنهان نکردیم، حتی فینال لیگ قهرمانان را با میل و شوق و تلاش برای بردن به میدان رفتیم.
* باشگاه باید در جریان پیشنهاد بازیکنان باشد
برانکو در مورد اینکه گفته می‌شود بازیکنانی مثل بیرانوند قرار است از تیم جدا شوند و آیا با این مسئله موافقت می‌کنید، گفت: ما فینال لیگ قهرمانان را بازی کردیم، کل آسیا و حتی به جرات می‌توانم بگویم تمام دنیا این بازی را دیدند، فینالیست بودن یک موفقیت بزرگ است و یک ضمانت در کیفیت یک فینالیست است و بیرانوند ظاهرا برای انتخاب بهترین دروازه‌بان آسیا کاندیدا شده بود، اگر عملکرد او را در لیگ و جام جهانی نگاه کنیم، طبیعی است که او بازیکنی جالب توجه برای همه تیم‌های دنیا خواهد بود. هم ایشان و هم ما پیشنهاداتی دریافت می‌کنیم و برای همکاری پیشنهاداتی می‌شود. اما اینکه تا دو ماه دیگر چه اتفاقاتی می‌افتد پیش‌بینی‌اش الان سخت است، اما اینکه مثلا بیرانوند از انگلیس پیشنهاد داشته باشد و اگر پیشنهاد مالی خوبی بشود و پنج برابر پرسپولیس بخواهد درآمد داشته باشد، شما باشید چه برخوردی می‌کنید؟ این بستگی به توافق دو باشگاه دارد، البته اگر به آنجا برسد، منافع طرفین باید مشخص باشد، این در واقع حرفه‌ای‌گری است. بازیکنان و همه ما که در فوتبال هستیم برای پول کار می‌کنیم، حالا عمر ورزشی بازیکنان سی سال که نیست حدود ده سال است، در این ده سال باید درآمدی داشته باشند که زندگی خودشان و خانواده‌شان را تامین کنند و اگر چنین پیشنهادی به آن‌ها برسد که باشگاه بازیکن را راضی کند، قطعا باشگاه وارد مذاکره می‌شود. به هر حال، بازیکن ناراضی هم وجود دارد، اما باشگاه باید در جریان پیشنهاد باشد.
تصویرها
امسال و سال دیگر هم قرارداد دارم برانکو: بازی‌های باشگاهی سخت‌تر است تا مسابقات تیم ملی
نمایش موجودیت‌ها