date_range دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۳۰:۰۰ ق.ظ

فلورنتینو، لوپتگی و کاپیتان باید پاسخگو باشند تاوان یک قمار

فلورنتینو، لوپتگی و کاپیتان باید پاسخگو باشند تاوان یک قمار
منبع خبر: خبر ورزشی
دسته خبری: ورزش|فوتبال

شانس باقی ماندن لوپتگی در سانتیاگوبرنابئو تا پایان فصل، به کمترین حد خود رسیده است.

به گزارش  خبرورزشی ، روزشمار پایان حضور جولن لوپتگی در رئال‌مادرید به کار افتاده و حالا شاید تنها موضوع مبهم این است که او دقیقاً قرار است چه روزی اخراج شود. رسانه‌های اسپانیا معتقدند این اتفاق قطعاً رخ می‌دهد، اگر امروز نباشد، فردا این اتفاق خواهد افتاد، یا هفته آینده یا بعد از ال‌کلاسیکو.
همان‌طور که پیش‌بینی‌ها در مورد رافائل بنیتس (در زمان حضورش در رئال‌مادرید) درست درآمد، این اتفاق برای لوپتگی هم لحظه قابل پیش‌بینی‌تر می‌شود و شانس باقی ماندن او در سانتیاگو برنابئو تا پایان فصل، به کمترین حد خود رسیده است.
بعد از شکست مقابل آلاوس، فلورنتینو پرس – رئیس باشگاه مادرید- به حمایت از مربی تیم خود پرداخت تا فشار‌ها را از او دور کند، اما حالا و بعد از باخت مقابل لوانته، اخراج لوپتگی نزدیک است.
کلافه
خود لوپتگی بابت اقداماتی که باشگاه در تابستان گذشته انجام داد، یا بهتر است بگوییم انجام نداد، ناراحت و کلافه است. درخواست‌ها از سوی سرمربی به باشگاه ارجاع داده می‌شود، اما هیچ اقدامی جهت برآورده کردن این خواسته‌ها انجام نشد و لوپتگی متحیر مانده بود که چگونه باشگاه نتوانسته هیچ‌کس را برای جایگزینی بازیکنی مثل کریستیانو رونالدو به تیم بیاورد. فلورنتینو پرس سرسختانه اعتقاد داشت کریم بن‌زما، گرت بیل و مهمتر از همه، وینیسیوس جونیور آماده هستند که جای خالی کریستیانو را پر کنند.
برنامه‌ریزی ضعیف باشگاه فراتر از آن چیزی بود که فقط لوپتگی را بتوان در آن مقصر دانست چراکه خرید‌هایی که انجام شدند، مثل آمدن تیبو کورتوا و آلوارو اودریوسولا، به هیچ‌وجه اولولیت‌های سرمربی تیم نبودند.
زیدان فهمید
زین‌الدین زیدان، مشکلات تیم را فصل گذشته دید و به همین ترجیح داد دیگر در پایتخت اسپانیا نماند و از رئال‌مادرید جدا شود. طی سال‌های اخیر علاوه بر رونالدو، بازیکنانی مثل متئو کواچیچ، دانیلو، آلوارو موراتا، پپه و خامس رودریگس از رئال جدا شده‌اند بدون اینکه هیچ بازیکنی جایگزین آن‌ها شود. درست است که رئال‌مادرید در سه فصل گذشته فاتح لیگ قهرمانان اروپا شد، اما آن‌ها لالیگای فصل قبل را با اختلافی بیش از ۲۰ امتیازی پایین‌تر از بارسلونا به پایان رساندند.
اعتبار از دست رفته
نکته منفی دیگری که در مورد لوپتگی مطرح می‌شود این است که او فاقد تجربه کافی در سطح اول باشگاهی است و به نظر می‌رسد که خود او هم در این مورد جواب قانع‌کننده‌ای نداشته باشد. باوجودی که بازیکنان رئال‌مادرید همچنان از سرمربی تیم حمایت می‌کنند، اما به نظر می‌رسد او قدرت و کاریزمای خود را نزد شاگردانش از دست داده است. مادرید در دیدار مقابل لوانته تیمی بود که انگار به دو دسته تقسیم شده بود و این وظیفه مربی است که اتحاد را به تیم برگرداند.
کاپیتان
البته بازیکنان هم نمی‌توانند از انتقادات شانه خالی کنند و به طور ویژه کاپیتان‌های تیم، راموس و مارسلو، باید بابت این نتایج مسئولیت را برعهده بگیرند. راموس یکی از کسانی بود که به شدت از تصمیم باشگاه در انتخاب لوپتگی حمایت کرد، اما خودش با عملکردی که داشته به هیچ‌وجه نتوانسته به این مربی کمک کند.
همه این مسائل باعث شده رئال‌مادرید تلخ‌ترین و بدترین روز‌های خود را تجربه کند و چه از نظر نتیجه گیری و چه از لحاظ گل زدن روندی کابوس‌وار داشته باشد. همه این‌ها نتیجه تصمیماتی است که تابستان گذشته در این باشگاه گرفته شد و حالا تیم رئال، تاوان آن را پس می‌دهد.
نمایش موجودیت‌ها