date_range یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۳۶:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

7 نکته از نمایش پرسپولیس مقابل نفت مسجدسلیمان بن‌بست تاکتیکی پرسپولیس مقابل تیم‌های دفاعی

7 نکته از نمایش پرسپولیس مقابل نفت مسجدسلیمان بن‌بست تاکتیکی پرسپولیس مقابل تیم‌های دفاعی
منبع خبر: خبر ورزشی
دسته خبری: ورزش|فوتبال

قرمزهای پایتخت دو هفته متوالی نتوانسته‌اند نتایج مطلوب خود را کسب کنند.

به گزارش  خبرورزشی ،  در هفته سوم و در سفری که پرسپولیس به اهواز داشت این تیم مقابل استقلال این شهر بازی ضعیفی را به نمایش گذاشت و نتوانست گلی به ثمر برساند. بازیکنان و کادر فنی پرسپولیس علت این نتیجه را فضای بد این مسابقه و سنگ‌پرانی روی سکو‌ها عنوان کردند، اما بعد از همان بازی نوشتیم که فارغ از این موضوع، شاگردان برانکو بیشتر از هر نکته‌ای نشان دادند در مقابل تیم‌هایی که تمرکز نسبتاً خوبی در امور دفاعی دارند به مشکل می‌خورند و تقریباً می‌توان گفت: برنامه‌ای برای گلزنی ندارند و البته از مهره‌های کارآمدی در این موضوع هم بهره نمی‌برند و حالا در بازی با نفت مسجد سلیمان یک بار دیگر برانکو بدون گل متوقف شد، این بار در آزادی و بدون هیچ بهانه‌ای تا همه نگران سختی کار مدافع عنوان قهرمانی شوند.
۱- استراتژی قابل پیش‌بینی نفت مسجد سلیمان
با توجه به قدرت پرسپولیس و همچنین مهمان بودن نفت مسجد سلیمان پیش‌بینی می‌شد که عبدا... ویسی با رویکردی کاملاً دفاعی تیمش را روانه میدان کند. سرمربی نفتی‌ها در این بازی با آرایش پایه ۱-۴-۱-۴ و فشرده کردن فاصله خطوطش بازی را به نیمه زمین خود کشانده بود و به دو مدافع کناری و رونده خود هم دستور داد تا به هیچ عنوان در حملات تیم شرکت نکنند و تمرکزشان را روی بستن کناره‌های زمین بگذارند.
۲- حوصله بیش از حد پرسپولیس
با توجه به فشردگی بسیار زیادی که نفت مسجد سلیمان در نیمه زمین خود ایجاد کرده بود شاگردان برانکو به درستی توپ را در عرض به حرکت درمی‌آوردند تا بتوانند روزنه نفوذ را پیدا کنند، ولی همین اصرار بیش از حد آن‌ها حوصله تماشاگر را سر برد و البته، چون در همین روش باقی ماندند تلاش‌شان نتیجه‌ای هم در پی نداشت.
۳- جناح راست فعال پرسپولیس
در بررسی شکل حملات پرسپولیس متوجه می‌شویم که برانکو با حضور ماهینی، بشار رسن و سیامک نعمتی بار بیشتر حملات تیمش را از جناح راست متمرکز کرده و با حضور این سه بازیکن قصد داشت از راست حمله کند. میلاد خدایی مدافع چپ نفت مسجد سلیمان و تمرکز بالایی که او در انجام وظایف دفاعی‌اش داشت به تنهایی راه سرخ‌ها را بست.
۴- تعویض علیپور و پیغام برانکو به آقای گل
اینکه پرسپولیس شدیداً به گل نیاز دارد، ولی برانکو تصمیم به تعویض آقای گل فصل قبل تیمش می‌گیرد یک پیام ویژه و مهم برای علیپور دارد و اینکه سرمربی از عملکرد او راضی نیست و البته وقتی مهاجم اصلی تیم در ۱۰ دقیقه آخر بیرون می‌رود یعنی قرار است بعد از آن همه فقط سانتر کنند تا مدافعان سر بزنند یا یکی اشتباه کند!
۵- ضعف شدید نفت مسجد سلیمان در انتقال توپ
وقتی به جدول رده‌بندی نگاه کنیم نفت مسجد سلیمان تنها تیمی است که نتوانسته تا هفته چهارم حتی یک گل بزند. در بازی با پرسپولیس متوجه شدیم که یکی از دلایل عمده این مسئله ضعف شدید این تیم در انتقال (سریع) و (صحیح) توپ از فاز دفاعی به حمله است که اصلاً خوب نیست. هر از گاهی هم اگر این اتفاق شکل می‌گرفت موقعیت‌های محدود آن‌ها با بی‌دقتی بازیکنان فاز تهاجمی این تیم از دست می‌رفت.
۶- سه شانس گلزنی پرسپولیس در ۳ دقیقه
درست در زمانی که دروازه نفت مسجد سلیمان دست‌نیافتنی‌تر از همیشه جلوه می‌کرد بازیکنان پرسپولیس در دقایق پایانی رو به یک سری حملات احساسی آوردند و توانستند در دقایق ۸۸، ۸۹ و ۹۰ سه شانس گلزنی را ایجاد کنند که در آن‌ها نشانی از تاکتیک نبود. قبل از این اتفاق هم ضربه سر سیدجلال حسینی به تیرک خورد.
۷- اصرار به گرفتن پنالتی و داوری که شر نشد
تعویض نام داور بازی در ذهن برخی شائبه‌هایی را ایجاد کرده بود، ولی پیام حیدری با قضاوت خوب خود خط بطلانی بر این قضایا کشید و البته این موضوع در حالی اتفاق افتاد که در ۱۰ دقیقه پایانی و در زمانی که حملات پرسپولیس به اوج خود رسیده بود چند بار بازیکنان پرسپولیس قصد داشتند تا از داور پنالتی بگیرند که در هیچ یک از آن‌ها حیدری دچار اشتباه نشد.
نمایش موجودیت‌ها