date_range پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۰۵:۱۷:۰۰ ق.ظ

گذری بر نیمکت‌های مربیگری لیگ نوزدهم؛ پیرو جوان، خرد و کلان!

گذری بر نیمکت‌های مربیگری لیگ نوزدهم؛ پیرو جوان، خرد و کلان!
منبع خبر: خبر ورزشی
دسته خبری: ورزش|فوتبال

گذری بر نیمکت‌های مربیگری 16 تیم لیگ برتری و بررسی وضعیت این تیم‌ها از همین زاویه بیش از پیش شرایط این روزهای تیم‌های لیگ برتری را مشخص می‌کند.

گذری بر نیمکت‌های مربیگری لیگ نوزدهم؛ پیرو جوان، خرد و کلان!

به گزارش   خبرورزشی ، طی روز‌های گذشته و با حضور دو تیم لیگ یکی در جمع لیگ برتری‌ها دو تن از مربیان لیگ برتری به جمع دیگر مربیان لیگ برگشتند. البته در این بین هستند نفراتی که با سن و سال کم یا زیادشان باز هم سوژه‌هایی برای فصل بعد لیگ برتر را فراهم می‌کنند. گذری روی نیمکت‌های مربیگری ۱۶ تیم لیگ برتری و بررسی وضعیت این تیم‌ها از همین زاویه بیش از پیش شرایط این روز‌های تیم‌های لیگ برتری را مشخص می‌کند!
ماراتن ۷۰ ساله‌ها
در حالی که شب باخت استقلال به پدیده نسخه وینفرد شفر پیچیده و گفته شد از آن پس معدل سنی سرمربیان لیگ پایین می‌آید، اما حالا شاهد حضور دو سرمربی مسن دیگر روی نیمکت تراکتور و گل‌گهر هستیم! مصطفی دنیزلی ۶۹ ساله ترک یکی از آنهاست که برای هدایت تیم تراکتورسازی با مسئولان این باشگاه به توافق رسیده است. نفر بعدی هم وینگو بگوویچ ۷۰ ساله است که با گل‌گهر و پس از ۱۰ فصل که با پاس همدان در لیگ برتر بود به این رقابت‌ها برمی‌گردد!
عطر جوانی در استقلال
استقلال که پس از پرویز مظلومی سراغ مربی ۴۵ ساله‌ای به نام منصوریان رفته بود او را کنار زد و شفر ۶۷ ساله را به خدمت گرفت ولی حالا باز هم از پیرمرد‌ها ناامید شده و سراغ یک مربی ۴۳ ساله به نام استراماچونی رفته است!
بازگشت تازه رفته‌ها
در فصل نوزدهم سه تن از سرمربیان لیگ برتری که تازه از جمع حرفه‌ای‌ها رفته بودند بار دیگر به سطح اول فوتبال برگشتند. جواد نکونام که نیم‌فصل از نساجی مازندران جدا شده بود با فولاد خوزستان به توافق رسید. عبدا... ویسی که فصل هجدهم را با نفت مسجدسلیمان آغاز کرده بود پس از خروج از کادر فنی آن تیم، مربی شاهین بوشهر شد و با این تیم به لیگ برتر برگشت. فراز کمالوند هم که در لیگ هفدهم هدایت تیم صنعت‌نفت آبادان آخرین تجربه لیگ برتری اش بود پس از حضور در راس کادرفنی دو تیم لیگ یکی (گل ریحان البرز و آلومینیوم اراک) با پارس جنوبی جم به توافق رسید تا باز هم به دسته برتر برگردد.
نیمکت‌های پرابهام
در جمع ۱۶ تیم لیگ برتری سه تیم هنوز از حیث سرمربی به جمع‌بندی قطعی و نهایی دست نیافته‌اند. مهدی تارتار که از پارس جنوبی جم جدا شد ظاهراً با باشگاه نساجی حرف زده ولی هنوز تکلیفش روشن نیست تا این تیم پرطرفدار مازندرانی همچنان سرمربی قطعی اش را نشناسد. برانکو ایوانکوویچ و پرسپولیس هم هنوز به طور قطع برای ادامه همکاری با یکدیگر از آینده‌شان مطلع نیستند! با اینکه مسئولان پرسپولیس از پرداخت به موقع باقی‌مانده طلب برانکو خبر می‌دهند، اما رسانه‌های عربی هر روز از ابراز علاقه الاهلی عربستان برای عقد قرارداد با برانکو می‌نویسند! شاید صنعت‌نفت آبادان از این منظر بدترین وضعیت را بین هر ۱۶ تیم لیگ برتری دارد که هنوز حتی گزینه کاندیدا شده‌ای هم برای در دست گرفتن هدایت این تیم معرفی نکرده است! فیروز کریمی نیز که در واپسین هفته‌های لیگ برتر نفت مسجدسلیمان را در لیگ برتر حفظ کرد هنوز برای ادامه همکاری با این تیم حرفی به میان نیاورده است.
سرمربیان تمدید شده
در این بین چند باشگاه هم با توجه به نتایج فصل قبل با همان کادرفنی ادامه می‌دهند. یحیی گل‌محمدی گزینه اصلی پدیده مشهد بود که با تکیه بر نتایج خوبش با این تیم در لیگ قبل پیشنهاد اغوا‌کننده مشهدی‌ها را از دست نداد و قید مربیگری در تیم امید را هم به همان خاطر زد. حسین فرکی نیز که در نیم‌فصل لیگ هجدهم هدایت پیکان را پذیرفته بود در حال تیم بستن برای فصل بعد است تا پیکان میانه‌رو را برای فصل نوزدهم مهیا کند. امیر قلعه‌نویی هم با کسب نایب‌قهرمانی لیگ برتر برای تیمی که در پایان فصل هفدهم، چهاردهم شده بود عملاً قراردادش با این تیم اصفهانی را تمدید کرد. علیرضا منصوریان نیز شرایطی مشابه دارد که تیم پایین‌جدولی ذوب‌آهن را به رده ششم رساند و ماندگار شد. محمدرضا مهاجری و ماشین‌سازی هم به احتمال زیاد در فصل بعد کنار هم خواهند ماند.
ورود یک سرمربی جدید
ابراهیم صادقی ۴۰ ساله تازه‌وارد‌ترین عضو این خانواده است که پس از دستیاری علی دایی هدایت سایپا را در دست گرفته است. او تازه‌ترین گزینه جوان سرمربیگری در فوتبال کشور است.
تصویرها
گذری بر نیمکت‌های مربیگری لیگ نوزدهم؛ پیرو جوان، خرد و کلان!
نمایش موجودیت‌ها