date_range یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۹:۱۹:۵۳ ب.ظ

با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و تیم اقتصادی دولت برگزار شد جلسه غیرعلنی بهارستان برای بررسی تلاطم بازار

مجلس دیروز با حضور جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور و واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور به بررسی گرانی‌های اخیر پرداخت.
این جلسه با حضور جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور، کرباسیان وزیر اقتصاد، شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت، حجتی وزیر کشاورزی، سیف رییس کل بانک مرکزی و واعظی رییس دفتر رییس‌جمهور برای بررسی گرانی‌های اخیر و افزایش قیمت ارز و مشکلات اقتصادی برگزار شد.
شهباز حسن‌پور در گفت‌وگو با ایسنا گفت: در این جلسه آقای جهانگیری به عنوان فرمانده اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی گزارش بسیار مبسوط و خوبی درباره اقدامات انجام شده علیه ایادی استکبار در موضوع اقتصادی ارائه و اعلام کرد کارگروهی از قوای سه‌گانه برای مبارزه جدی‌تر با مسائل و مشکلات پیش‌رو تشکیل شده است، مشکلاتی که دشمنان قسم خورده ما در بعد از برجام برای ما رقم زدند.
این نماینده مجلس اضافه کرد: بر اساس توضیحات داده شده در این کارگروه، راهکارهای اساسی اندیشیده شده تا بتوان مایحتاج مورد نیاز مردم را تامین کرد، همچنین مواد اولیه به کارخانجات و بخش صنعت داده شده و واردات در این موارد بدون محدودیت صورت گیرد، لذا جای نگرانی برای مسائل اقتصادی مردم و وضعیت معیشت آنها وجود ندارد. حسن‌پور در مورد موضوع گرانی‌های اخیر، گفت: قرار شد دولت طی هفته‌های آینده تصمیم‌گیری‌ها و نظارت‌های خود را اعلام کرده و کنترلش را بر وضعیت بازار بیشتر کند، همچنین این توضیح داده شد که کالاهای ضروری با دلار ۴۲۰۰ تومان وارد شده به همین دلیل باید در زمان فروش نیز نرخ‌های مصوب اعلامی را اعمال کند.
وی در پایان در مورد موضوع افزایش قیمت ارز نیز گفت: در این باره نیز دولت‌ در هفته‌های آینده سیاست‌های کلی خود را اعلام می‌کند. همچنین محمدعلی وکیلی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران درباره جلسه غیرعلنی دیروز خانه ملت، اظهار کرد: کلیات مسائل جاری کشور توسط جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در این نشست تشریح شد.
وی ادامه داد: همچنین وی تمهیدات دولت برای مدیریت بازار ارز و دیگر بازارها را بیان کرد.
وکیلی با اشاره به اینکه پنج تن از نمایندگان هم در این جلسه به قید قرعه صحبت کردند، تصریح کرد: در نهایت رئیس مجلس شورای اسلامی هم توضیحاتی را ارائه کرد و این جلسه نشان داد که دیدگاه دولت و مجلس پیرامون چگونگی برون رفت از شرایط فعلی به هم نزدیک شده است.
عضو هیئت رئیسه مجلس درباره تمهیدات دولت برای بهبود شرایط اقتصادی گفت: قرار بر این شد که شرایط به گونه‌ای مدیریت شود تا نوسانات به مردم ضعیف جامعه آسیبی نرساند و آنان را دچار مشکل نکند.
وی افزود: همچنین مشخص شد که اقلام استراتژیک و مایحتاج عمومی برای دو سال آ‌ینده به وفور تامین شده است و مشکلی در این باره نداریم.
وکیلی خاطرنشان کرد: «قرار شد دولت برای مدیریت این شرایط و ساماندهی امور در کارگروه مشترک قوا برنامه‌هایش را ارائه دهد و اگر در این زمینه نیاز به قانون هم باشد، مجلس همراهی می‌کند.»
گفتنی است که دیروز اسحاق جهانگیری برای در دفاع از لایحه اصلاح بخشی از ساختار دولت به مجلس رفته بود. وی در این جلسه با بیان اینکه «آمریکا به ظن خود جنگ اقتصادی جدی علیه کشور ما شروع کرده است» گفت: در چنین شرایطی لازم است همه مسئولان، نخبگان، جریان‌های سیاسی و مردم با یکدیگر متحد باشند تا بتوانیم با اقتدار و سربلندی از این توطئه بزرگ عبور کنیم.
 

نمایش موجودیت‌ها