date_range سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۴:۱۱:۰۰ ب.ظ

سروش مطرح کرد؛ نبود مدیریت واحد بحران، بزرگترین مشکل مناطق زلزله‌زده است

سروش مطرح کرد؛ نبود مدیریت واحد بحران، بزرگترین مشکل مناطق زلزله‌زده است
دسته خبری: جامعه|مجلس

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ؛  ابوالفضل سروش با اشاره به بازدید اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از مناطق زلزله زده اظهارداشت: بنده، آقای محسن علیجانی و آقای منوچهر جمالی از سوی کمیسیون بهداشت و درمان از مناطق زلزله زده بازدید کردیم.

وی با بیان اینکه اقدامات بهداشتی و درمانی در مناطق زلزله زده به طور مطلوب در حال انجام است، گفت: متاسفانه عدم وجود مدیریت بحران واحد، مهمترین مشکل در مناطق زلزله زده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت: همیشه در بحران ها مشکل مدیریت بحران وجود دارد. این سوال مطرح است سازمان مدیریت بحران با این همه کارمند و دبدبه و کبکبه چه می کند؟ اولین نقطه ضعفی که در بازدید از مناطق زلزله زده به چشم می خورد عدم مدیریت واحد بحران بوده است.

سروش اظهار داشت: نیروهای مسلح، هلال احمر، سازمان اورژانس هر کدام به خوبی تلاش می کنند تا به زلزله زدگان کمک کنند اما فرماندهی واحد برای ساماندهی کمک ها وجود ندارد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید امدادرسانی سریع تر و بهتر صورت گیرد و چادر، وسایل گرمایشی و مواد غذایی هر چه سریع تر در اختیار مردم قرار گیرد.

وی اظهار داشت: امکاناتی همچون چادر، مواد غذایی و وسایل گرمایشی وجود دارد اما عدم مدیریت واحد بحران موجب شده است که در توزیع این امکانات مشکلاتی ایجاد شود.

به گزارش مهر؛ عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مشکل امنیتی را از مشکلات مهم زلزله زدگان خواند و گفت: متاسفانه برخی سودجویان درصدد دزدی و سرقت از منازل مردم هستند. باید فرماندهی نیروی انتظامی مناطق زلزله زده دقت بیشتری داشته باشد زیرا مردم این مناطق از خانواده های محروم و کارگر هستند./

پایان پیام

نمایش موجودیت‌ها