date_range یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۰۳:۴۶:۴۸ ب.ظ

کریمی‌قدوسی نشست اصولگرایان کمیسیون امنیت ملی را تشریح کرد: اجماع برای انتخاب ذوالنوری به‌عنوان رئیس کمیسیون امنیت ملی

کریمی‌قدوسی نشست اصولگرایان کمیسیون امنیت ملی را تشریح کرد: اجماع برای انتخاب ذوالنوری به‌عنوان رئیس کمیسیون امنیت ملی
دسته خبری: سیاست|مجلس

جواد کریمی قدوسی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص عدم برگزاری جلسه انتخابات هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: برای توافق بیشتر به همراه تعدادی از نمایندگان در اتاقی که روبروی کمیسیون امنیت قرار دارد، جلسه ای را برگزار کردیم. در این جلسه اعضای فراکسیون نمایندگان ولایی و فراکسیون مستقلین ولایی حضور داشتند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: هنگام برگزاری این جلسه داخلی، چندین بار گفتند از جلسه خارج شوید تا نشست کمیسیون امنیت ملی برگزار شود، اما بعد از خروج ما از جلسه داخلی، سایر نمایندگانی که در کمیسیون امنیت ملی بودند، آنجا را ترک کرده بودند و حد نصاب برای رای گیری وجود نداشت.

وی افزود: به دلیل اینکه جلسه از حد نصاب افتاده، رای گیری برای انتخابات هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی یکشنبه آینده برگزار می شود.

کریمی قدوسی بیان کرد: البته امروز اگر صبر می کردیم، با اضافه شدن دو نماینده دیگر تعداد اعضای کمیسیون به 16 نفر می رسید و امکان برگزاری جلسه مهیا می شد، اما برای جلوگیری از اختلاف، اخلاقاً رای گیری را برگزار نکردیم.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی با اشاره به نتایج جلسه هماهنگی تعدادی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: برای انتخاب رئیس، نواب و سخنگوی کمیسیون در این جلسه اجماع شد.

وی افزود: با کنار کشیدن آقای علاءالدین بروجردی ، اعضای حاضر در این جلسه بر روی ریاست آقای مجتبی ذوالنوری اجماع کردند.

کریمی قدوسی گفت: برای تصدی پست نایب رئیسی کمیسیون نیز بر روی آقای  محمدمهدی برومندی  اجماع شد. همچنین نظر اعضای این جلسه برای سخنگو شدن آقای سیدحسین نقوی حسینی مثبت بود. دبیران نیز در جلسه رای گیری مشخص خواهند شد./

پایان پیام

نمایش موجودیت‌ها