date_range دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۱۱:۳۵:۰۰ ق.ظ

رحیمی: حوزه بین‌الملل محور فعالیت‌های دولت/ تحقق نشاط سیاسی و آزادی‌های اجتماعی ضروری است

رحیمی: حوزه بین‌الملل محور فعالیت‌های دولت/ تحقق نشاط سیاسی و آزادی‌های اجتماعی ضروری است
دسته خبری: سیاست|مجلس

علیرضا رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت ، در توضیح ارزیابی خود از سیاست داخلی و خارجی دولت، گفت: تقویت انسجام سیاسی تاثیر مستقیم در مناسبات بین‌المللی و جایگاه جمهوری اسلامی دارد، بنابراین با توجه به وجود اعتقاد به دموکراسی مردمی و نهادینه شده در ایران باید فعالیت‌های سیاسی، با نشاط و رو به پیشرفت تحقق یابد.

نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در دولت یازدهم انتظار تحقق فعالیت با نشاط و گسترده‌تر در حوزه احزاب، ngo ها، مطبوعات و فعالیت‌های مدنی بودیم اما عمده توان دولت با وجود شرایط اقتصادی و وضعیت بین‌المللی مصروف مسائل اقتصادی و سیاست خارجی شد، لذا کمتر فرصت پرداختن به حوزه‌های مهیا شد.

وی افزود: تقویت احزاب ، نشاط، فعالیت بیشتر مطبوعات، رسانه‌ها و تضمین فعالیت‌های اثربخش ضرورتی در فضای سیاست داخلی کشور است، از این رو گام‌های در دولت دوازدهم برداشته شد هرچند در مدت ریاست جمهوری آقای روحانی، خانه احزاب شکل گرفت و فعالیت خود را آغاز کرد اما نیازمند حمایت بیشتر دولت است.

رحیمی با تاکید بر اینکه تمام فعالیت‌های سیاسی نباید در تهران خلاصه شود، ادامه داد: فعالیت‌های سیاسی در همه استان‌ها باید تقویت شود؛ به نوعی که صدای همه گروه‌های سیاسی شنیده و فعالیت منسجم و با نشاط تحقق پیدا کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: فضای کنونی نیز نیازمند کار منسجم در جهت آزادی عمل بیشتر احزاب، گروه‌های سیاسی و ایجاد تریبونی برای شنیدن صدای سلیقه‌های مختلف هستیم تا آزادی‌های اجتماعی مطابق اصل 27 قانون اساسی تحقق یابد.

وی ادامه داد: آزادی‌های اجتماعی مطابق اصل 27 قانون اساسی به عقیده گروه‌های از مردم مورد غفلت قرار گرفته لذا این عده بر این باورند که آزادی اجتماعی تنها برای گروه‌های سیاسی دیده شده، حال آنکه گروه‌های صنفی غیر سیاسی هم باید بتوانند مطالبات خود را مطرح کنند.

رحیمی تحقق آزادی‌های اجتماعی را در تقویت سیاست داخلی و خارجی موثر دانست و گفت: از سوی دیگر باید توجه داشت که ماهیت فعالیت سیاسی، دولتی نیست هرچند دولت‌ها از سلایق سیاسی مشخصی برخوردارند، اما دولت برآمده از رای ملت است و صرف نظر از سلیقه سیاسی باید کار دولت و کشور را پیش ببرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: دولت باید بستر نشاط سیاسی و فعالیت‌های سیاسی را فراهم کند تا حقوق و آزادی‌های مردم و احزاب که در قانون آمده، تضمین و حفاظت کند./

پایان پیام

نمایش موجودیت‌ها