date_range دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۲۳:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

کاظم جلالی تاکید کرد: لزوم حفظ قانون اساسی هنگام الحاق به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم

کاظم جلالی تاکید کرد: لزوم حفظ قانون اساسی هنگام الحاق به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم
دسته خبری: سیاست|مجلس

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ،برنامه بهارستان رادیو گفتگو با موضوع پیوستن ایران به قانون مبارزه با پولشویی، موانع، معایب و راهکارها و با حضور کاظم جلالی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به روی آنتن رفت.

کاظم جلالی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در " برنامه بهارستان" رادیو گفتگو در این خصوص اظهار کرد: دولت تاکنون 4 لایحه به مجلس تقدیم کرده و یکی از لوایح درخصوص تامین مالی تروریسم است که در این مورد چند اصلاحیه انجام شده است.

جلالی با اشاره به پیوستن ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم ادامه داد: مسئولیت بررسی این موضوع برعهده مرکز پژوهش های مجلس بود و در آنجا اجماعی تشکیل شد و تقریبا تمامی نهادها این موضوع را پذیرفتند و مشکلی زیادی در این خصوص نبود.

وی افزود: براین اساس عده ای مخالفان در مجلس شورای اسلامی نسبت به این بند واکنش نشان دادند؛بنابراین دولت اعلامیه تفسیری ارائه داده و معتقدیم که در این خصوص باید حق شرط گذاشته شود و ما در این خصوص 6 الی 7 حق شرط درنظر گرفته ایم.

جلالی در مصاحبه با رادیو گفتگو تصریح کرد: تردیدی وجود ندارد که هنجارهای اعمال شده،استعماری است و ما کشوری هستیم که در دنیا به لحاظ مواضعمان منفرد هستیم؛درحالی که همواره اعلام کرده ایم که کشوری مستقل هستیم و زیر بار استعمار نخواهیم رفت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: هنر ما دراین است که با دیپلماسی پیش رفته کرسی های خود را از دست ندهیم؛بنابراین در زمان تنظیم این قراردادها،جمهوری اسلامی ایران باید تلاش کند که حضور داشته باشد و هنگام رد و تصویب آن چارچوب قانون اساسی خود را حفظ کنیم.

وی ضمن تاکید بر دیپلماسی قوی ایران در این زمینه گفت:منظور از دیپلماسی این است هنگامی که احساس کردیم در برخی از موارد مسائلی را نمی توان پذیرفت؛مانند سند 2030 آن را رد کنیم؛چرا که اکنون آمریکا و آل سعود یک لابی مشترکی را تشکیل داده اند که ایران را در لیست سیاه قرار داده اند.

جلالی در پایان بیان کرد: آژانس بین المللی نیز در مسئله برجام اعلام کرده بود که ایران دراین مورد به تعهدات خود عمل کرده کمااینکه این راه ها فتح بزرگی را برای سرمایه گذاری ایجاد نمی کند و باید در مسیر باشیم تا فشارها کمتر شود./

پایان پیام

نمایش موجودیت‌ها