date_range چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۱۴:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

حسینی‌کیا: آیا SPV اجرا می‌شود؟

حسینی‌کیا: آیا SPV اجرا می‌شود؟
دسته خبری: سیاست|مجلس

سیدجواد حسینی کیا  در گفت‌وگو با خبرنگار   خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به اعلام فدریکا موگرینی درباره نهادهای واسط مالی( SPV ) که مشخص نیست چه زمانی راه‌اندازی شود، گفت: موضوع SPV هیچگاه حل نخواهد شد و راه اندازی آن را نمی بینیم.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس یادآور شد: آمریکایی ها زمانی درخواست حضور ایران پای میز مذاکره را داشتند که اوباما اعلام کرد تحریم علیه ایران در حال نابودی است و تصور کرد با برجام می تواند ایران را محدود کند.

وی در ادامه با بیان اینکه باید از موضع اقتدار برخورد و تلاش کرد به سمت اقتصاد مقاومتی پیش برویم، اظهار داشت: حتی اگر از فروش نفت کشورمان کاسته شود باید حوزه معدن، کشاورزی و صنعت را فعال کنیم.

 

بیشتر بخوانید:

 

حسینی کیا در ادامه با تاکید بر اینکه از سوی دیگر باید گزینه های جدید برای ارتباط مالی با کشورهای دنیا ایجاد شود، عنوان کرد: در حال حاضر کشورهای غربی ما را در موضع ضعف قرار داده و هر روز با ما بازی می کنند و در این مسیر قدرتمندتر شده و ما را تضعیف می کنند از این رو باید با تمام توان راه خود را ادامه دهیم.

وی ادامه داد: برجام تجربه بزرگی برای دولتمردان بود که چقدر در مسیر رسیدن به آن ضرر کرده و عقب افتادیم و امروز جز مواردی جزئی، چیزی از برجام نداریم که به آن استناد کنیم.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر ضرورت اجرای اقتصاد مقاومتی ، خاطرنشان کرد: باید راهکاری ایجاد کنیم تا کسانی که قصد سرمایه گذاری در کشور دارند با مشکلات بانکی و اداری روبرو نشوند تا در نهایت با مدیریت نقدینگی بتوانیم هزار و 700 میلیارد تومان نقدینگی موجود در کشور را به سمت تولید و اشتغال سوق دهیم./

پایان پیام

نمایش موجودیت‌ها