date_range جمعه ۲۲ تیر ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۱۷:۰۰ ق.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

مازنی: دولت باید تا 15 مرداد لایحه نظام جامع رسانه و نظام صنفی رسانه به مجلس ارائه دهد

احمد مازنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به آخرین جلسه شورای عالی فضای مجازی و مباحث مطرح شده در این جلسه، گفت: در این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت فضای مجازی در جهان و ایران ارائه شد همچنین پیشنهادات مختلفی در دو بخش آفندی و پدافندی یعنی ایجابی و سلبی مربوط به این حوزه مطرح شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: وضعیت رسانه‌ها در فضای مجازی در این جلسه نیز مورد کارشناسی قرار گرفت کلیاتی در رابطه با این موضوع مطرح شد که مقرر است کار تکمیلی  و جامع‌تری برای جلسات آینده آماده شود.

وی با اشاره به نظام جامع رسانه و نظام صنفی رسانه، بیان کرد: دولت باید این دو موضوع را به صورت لایحه به مجلس ارائه دهد اما بسیار تاخیر کرده به همین دلیل کمیسیون فرهنگی دراین زمینه نامه‌ای به دولت نوشته و فرصت زمانی تا 15 مرداد برای آنها در نظر گرفته است در صورتی که دولت این موضوع را به صورت لایحه ارائه ندهد نظام جامع رسانه به صورت طرح در کمیسیون فرهنگی بررسی می‌شود.

مازنی با اشاره به حاشیه‌های روز گذشته جلسه شورای عالی فضای مجازی، خاطرنشان کرد: با آقای صالحی وزیر فرهنگ در این زمینه صحبت‌هایی شد ایشان امیدوار بود تا زمان مقرر شده بتوانند دو لایحه نظام جامع رسانه و نظام صنفی رسانه را به مجلس ارائه دهند.

وی در پاسخ به اینکه آیا نظام جامع رسانه و نظام رسانه‌های نوین با یکدیگر هم‌پوشانی ندارد، توضیح داد: در جلسه‌ای که با دبیر شورای عالی فضای مجازی برگزار شد مقرر شد در تمام مواردی مرتبط به فضای مجازی همکاری و هم‌افزایی لازم صورت گیرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کد: در صورتی که فضای مجازی به قانونگذاری نیاز داشته باشد نمایندگان مجلس و کمیسیون فرهنگی ورود می‌کنند در صورتی که در حوزه وظایف و تصمیمات شورا فضای مجازی موضوعی مطرح شود سعی می‌شود با کمک به شورا مسائل رفع شود./

نمایش موجودیت‌ها