date_range سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۰۰:۰۰ ق.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

آیت‌الله اراکی: وحدت، سلاح مقابله با جنگ تمام‌عیار علیه هویتمان است

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، آیت الله اراکی در دومین نشست «هم اندیشی اجرای راهبرد دیپلماسی وحدت در جهان اسلام»، افزود: مساله وحدت فقط مربوط به یک ایده ذهنی نیست؛ اگرچه این موضوع در گذشته به عنوان یک ایده دوردست مطرح می شد اما امروز احساس می کنیم دوای درد جامعه اسلامی وحدت است و این باید عملی شود.

دبیر مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با طرح این پرسش که چرا از پتانسیل جهان اسلام برای رفع معضلات اقتصادی استفاده نمی شود، تصریح کرد: بهترین افرادی که زمینه سرمایه گذاری در ایران را دارند مسلمانان هستند و اعتمادشان هم به ایران بسیار بالاست.

وی افزود: ما قصد نداریم کار اقتصادی کنیم اما کار نباید محدود به کشورهای اسلامی شود. چون مسلمانان در همه دنیا هستند و از کشورهای دوست غیرمسلمان هم می توان بهره برد.

اراکی خاطرنشان کرد: باید ١٠ برنامه عملیاتی و قابل اجرا در کنفرانس امسال به دولت ارایه کنیم و دولت هم کمک کند. با وجود اینهمه امکانات طبیعی و غیرطبیعی در کشور، چرا باید انقدر فقیر باشیم.

وی ادامه داد: امروز از بستر وحدت می توان به جنگ دشمن رفت و بیشترین استفاده را از این ابزار داشت.

آیت الله اراکی گفت: به ما می گویند امسال کنفرانس وحدت را با توجه به وضعیت بد اقتصادی برگزار نکنید؛ آی انسان عاقل بگویید برای ایجاد مقاومت بهتر و بیشتر در برابر دشمن این کنفرانس را پربارتر و در دایره وسیع تَر برگزار کنید.

به گزارش ایرنا، دبیر مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تاکید کرد: با این شرایط جدید به وجود آمده، اتحادیه می تواند خوب فعالیت کند و ما منتظر طرح های عملی و در کنار آن منتظر راهکارهای اجرایی برای این طرح ها هستیم./

پایان پیام

نمایش موجودیت‌ها