date_range چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ access_time ۱۰:۵۰:۰۰ ق.ظ

ابطحی: اعتبارات لازم برای توزیع شیر رایگان در مدارس در لایحه متمم بودجه دیده شود

ابطحی: اعتبارات لازم برای توزیع شیر رایگان در مدارس در لایحه متمم بودجه دیده شود
دسته خبری: اقتصاد|مجلس

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره قانون توزیع شیر رایگان در مدارس گفت: پیشگیری یک امر عقلی است؛ مخصوصا اهمیت دارد که بتوان از دوران طفولیت و نوجوانی، نسلی سالم و بالنده پرورش داد و یکی از فاکتورهای مهم آن تغذیه مناسب و در راس آن استفاده کافی از شیر است که در اختیار دانش‌آموزان قرار گیرد.

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی افزود: مخصوصا در شرایط اقتصادی کنونی که مواد لبنی گران شده و بسیاری از کارخانه‌ها قادر به خرید مواد لبنی نیستند یا آن را کاهش داده‌اند، لازم است به توزیع شیر در مدارس مناطق محروم توجه ویژه شود.

در مدارس مناطق محروم اسمی از شیر برده نمی‌شود

ابطحی با بیان اینکه در مدارس مناطق محروم به دلیل دیده نشدن اعتبارات کافی اصلا اسمی از شیر برده نمی‌شود، گفت: خود آموزش و پرورش باید پیش‌قراول این قضیه باشد و سعی کند اعتبارات لازم را در بودجه پیش‌بینی کند؛ البته مجلس و کمیسیون آموزش و تحقیقات هم همواره در این زمینه تلاش داشته‌اند که باید سرفصل جدایی برای آن دیده شود.

وی تصریح کرد: با توجه به تنگناهای مالی، تمامی اعتباراتی که در اختیار آموزش و پرورش قرار می‌گیرد، صرف امور جاری می‌شود؛ کمااینکه قادر به پرداخت سرانه مدارس که عدد و رقم ناچیزی است، نیستند و با وجود آغاز سال تحصیلی بسیاری از مدارس سرانه خود را دریافت نکردند؛ چه برسد به اعتبارات شیر و تغذیه مناسب.

امسال هم خبری از توزیع شیر در مدارس نیست

این نماینده مجلس افزود: سال تحصیلی گذشته هم فقط به مدت دو ماه در مدارس توزیع شیر داشتند و مابقی آن به دلیل نبود اعتبارات محقق نشد؛ امسال هم هیچ خبری از توزیع شیر در مدارس نیست.

ابطحی با اشاره به باز شدن دست دولت به دلیل قیمت نفت و تفاوت نرخ ارز، توضیح داد: نرخ هر بشکه نفت و مابه‌التفاوت قیمت کنونی ارز با آنچه در بودجه دیده شد، باعث شد دولت مقادیر قابل توجهی را جذب کند لذا بنده معتقدم در لایحه‌ای که دولت باید امسال برای متمم بودجه بیاورد، دستمان باز است که در مورد شیر مدارس هم ردیفی را داشته باشیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در حال حاضر خبری از بودجه شیر مدارس نیست، خواستار آن شد که ردیفی برای آن در متمم بودجه قید شود./

پایان پیام

نمایش موجودیت‌ها