date_range یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۲:۲۶:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

اخراج جنجالی یحیی کلید خورد؛ مربی محبوب پرسپولیسی‌ها به تبریز می‌رود؟

اخراج جنجالی یحیی کلید خورد؛ مربی محبوب پرسپولیسی‌ها به تبریز می‌رود؟
منبع خبر: پارسینه
دسته خبری: ورزش|فوتبال

اوج محبوبیت دنیزلی حضورش در پرسپولیس تهران بود که بعد از مدت‌ها باعث شد تا تماشاگران یاد و خاطره پرسپولیس زلزله را زنده کنند. پرسپولیس هفت بازی انتهای لیگ را با شش برد و یک تساوی به پایان رساند و تنها سه امتیاز با تیم قهرمان لیگ یعنی سایپا اختلاف داشت. دنیزلی به دلیل عدم قهرمانی در لیگ و جاک حذفی (که با اشتباه مرگبار محسن قهرمانی درگرفتن پنالتی به سود سپاهان از کف رفت)، از این تیم خداحافظی کرد و رفت.

به گزارش پارسینه ؛ ماجرای حضور مصطفی دنیزلی در تراکتورسازی تبریز جدی شده. چرا که این مربی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی TRT ترکیه در این باره حرف زده است. افندی به این شبکه گفته است: «پیشنهاداتی داشته و دارم. اما می خواهم خودم را با چالش فوتبالی جدیدی روبرو کنم. پیشنهاداتم از کشورهای مختلف فوتبالی دنیا بوده است. مثل تراکتورسازی در ایران. تراکتورسازی تبریز در لیگ قهرمانان آسیا حاضر است و می‌خواهد مسیر موفقیت را در رقابت‌های پیش روی خود طی کند. من زمانی که در لیگ ایران بودم آنها در لیگ پایین‌تر با چالش روبرو بودند اما حالا در لیگ برتر فوتبال ایران هستند و قهرمان جام حذفی کشورشان شده‌اند و نایب قهرمان ایران هستند!»

دنیزلی درباره مذاکراتش گفت: «با مدیران باشگاه که دوستان خوب من هم هستند صحبت‌هایی را کرده‌ام. دوستان نزدیک ترکیه‌ای‌ام هم در جریان این موضوع هستند. من با مدیر باشگاه تراکتور پیش از این در پاس ایران، همکاری داشته‌ام و همدیگر را خوب می‌شناسیم. می‌خواهم خودم را با چالش جدیدی روبرو کنم. دلم تنگ شده است و فکر می‌کنم اگر مشکلی پیش نیاید و بتوانند نظرم را جلب کنند به تراکتورسازی بروم. مشکلی برای ایجاد این همکاری وجود ندارد.»

دنیزلی پیش از این در تیم‌های پاس و پرسپولیس سرمربی بوده است و اگر با تراکتور توافق کند حضور در سومین باشگاه ایرانی را تجربه خواهد کرد.
 
اما چرا بازگشت مصطفی افندیم به ایران می‌تواند جذاب باشد؟
 
دنیزلی در اولین سال حضورش در پاس تهران آنقدر فوتبال تهاجمی و تماشاگرپسندی را به نمایش گذاشت که تیم تهرانی برای اولین بار و آخرین بار می توانست در ورزشگاه دستگردی تماشاگر خودجوش بکشاند تا بازی های این تیم را نگاه کنند. در آخرین بازی که میتوانست با برد مقابل ذوب اهن به قهرمان لیگ برتر بدل شود با مشکلاتی که بین اجرلو و دنیزلی رخ داد این مربی اصلا به اصفهان نرفت تا استقلال تهران با شکست پاس در اصفهان نهایت بهره را ببرد و قهرمان لیگ برتر شود.
 
اما اوج محبوبیت دنیزلی حضورش در پرسپولیس تهران بود که بعد از مدت ها باعث شد تا تماشاگران یاد و خاطره پرسپولیس زلزله را زنده کنند. پرسپولیس هفت بازی انتهای لیگ را با شش برد و یک تساوی به پایان رساند و تنها سه امتیاز با تیم قهرمان لیگ یعنی سایپا اختلاف داشت. دنیزلی به دلیل عدم قهرمانی در لیگ و جاک حذفی ( که با اشتباه مرگبار محسن قهرمانی در گرفتن پنالتی به سود سپاهان از کف رفت )، از این تیم خداحافظی کرد و رفت.
چند سال بعد دوباره در میانه راه به پرسپولیس بازگشت تا هواداران را امیدوار کند. این بار اما بزرگترین معجزه را برای ارتش سرخ رقم زد. پیرورزی ده نفره پرسپولیس در دربی طی ده دهقیقه پایانی!
 
حالا او با آن لبخندهای دیوانه‌کننده قصد دارد بار دیگر به ایران و این بار به تراکتورسازی تبریز بپیوندد تا مثلث جالب برانکو شفر و دنیزلی در لیگ برتر شکل بگیرد.
 
نمایش موجودیت‌ها