date_range سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ access_time ۱۱:۰۴:۰۰ ب.ظ

اعلام نحوه ارسال کمک به زلزله‌زدگان توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا

اعلام نحوه ارسال کمک به زلزله‌زدگان توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا
منبع خبر: پارسینه

وزارت خزانه‌داری آمریکا شرایط ارسال پول، کالا و دیگر کمک‌های انسان‌دوستانه به ایران برای کمک به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه را اعلام کرد.

به گزارش وبسایت سفارت مجازی ایالات متحده در ایران، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده با «غم‌انگیز» خواندن زلزله استان کرمانشاه برخی از راه‌هایی را که آمریکایی‌ها می‌توانند کمک‌های انسان‌دوستانه خود را به مردم ایران ارسال کنند تشریح کرد.

بر اساس مجوزی که دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا در سال ۲۰۱۳ میلادی صادر کرده، سازمان‌های غیردولتی اجازه دارند تا پول و اجناسی را در حمایت از فعالیت‌های امدادرسانی مرتبط با بلایای طبیعی و ارائه خدمات اهدایی در زمینه بهداشت و سلامتی به ایران ارسال کنند.

به گفته این دفتر، براساس یک مجوز کلی، انتقال پول به ایران تا حداکثر مبلغ ۵۰۰ هزار دلار در طول ۱۲ ماه برای حمایت از این فعالیت‌ها «با برخی شرایط خاص» مجاز است.

همچنین ارسال خوراک، پوشاک و دارو، زمانی که به قصد «استفاده در کاهش رنج انسانی» انجام شود، از تحریم‌های بازرگانی بین آمریکا و ایران معاف است، به شرط اینکه این کمک ها به دولت ایران یا هر فرد یا نهاد ایرانی نامبرده درفهرست اشخاص تحریم شده ارسال نشوند.

وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه در پیامی با قربانیان و حادثه دیدگان زلزله اخیر در ایران و عراق ابراز همدردی کرده بود.

ایران نیز شهریور ماه امسال در پی طوفان شدیدی که در ایالت تگزاس آمریکا ده‌ها وکشته و زخمی بر جای گذاشت، با مردم آسیب‌دیده و خانواده قربانیان ابراز همدردی کرد.
نمایش موجودیت‌ها