date_range یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۰۷:۵۴:۰۰ ق.ظ

آخرین جزئیات از حمله تروریست‌ها به هتل اینترکنتینانتال کابل

آخرین جزئیات از حمله تروریست‌ها به هتل اینترکنتینانتال کابل
منبع خبر: پارسینه

مقام‌های افغانستان می‌گویند دست‌کم چهار مهاجم مسلح از طریق آشپزخانه وارد هتل اینترکنتینانتال کابل شده‌اند.

به گفته مقام‌ها ماموران دو نفر از مهاجمان را از پای درآورده‌اند و در جستجوی دو نفردیگرند.مهاجمان شنبه شب (۲۰ ژانویه - ۳۰ دی) حدود ساعت ۹ وارد این هتل بین‌المللی در غرب کابل شدند و به سوی میهمانان، کارمندان هتل و ماموران امنیتی شلیک کردند. آنها همچنین با پرتاب نارنجک بخش‌هایی از هتل را منفجر کردند.

دست کم پنج نفر در جریان این حمله زخمی شده اند اما هنوز از آمار کشته‌شدگان احتمالی این حمله گزارشی منتشر نشده است.هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته و هویت مهاجمان هم معلوم نیست.

آن طور که گزارش شده مهاجمان حمله خود را حدود ساعت ۹ شب با شلیک به نگهبانان این هتل پنج طبقه شروع کردند و سپس به روی هر کسی که سر راهشان بود آتش گشودند. پس از آن نیروهای ویژه به محل رسیدند و درگیری میان مهاجمان و نیروی ضربت آغاز شد.

یکی از شاهدان عینی به رویترز گفته مهاجمان کسانی را به گروگان گرفته‌اند. همزمان گفته می‌شود هتل میزبان یک کنفرانس مربوط به فناوری اطلاعات بوده که مقام‌های محلی هم در آن حضور داشته‌اند.این حمله تنها چند روز پس از آن روی داد که سفارت آمریکا در کابل با صدور هشداری از ناامنی و احتمال حمله به هتل‌های پایتخت خبر داده بود.

در اطلاعیه روز پنجشنبه سفارت آمریکا آمده بود که نهادهای اطلاعاتی از احتمال حمله افراط گرایان به هتل‌های کابل در چند روز آینده خبر داده‌اند؛ هر چند در آن گزارش یکی از هتل‌های بین‌المللی نزدیک فرودگاه کابل به عنوان هدف اصلی این حملات پیش‌بینی شده بود.

یکی از میهمانان هتل اینترکنتینانتال به خبرگزاری فرانسه گفته که از همه میهمانان هتل خواسته شده در اتاق‌های خود بمانند. او گفته از محل دقیق مهاجمان خبر ندارد اما صدای رد و بدل شدن تیراندازی را می‌شنود.

"از ماموران امنیتی هتل تمنا کردم تا مهاجمان برای کشتن ما به اتاقمان نیامده‌اند نجاتمان دهند."اینترکنتینانتال یکی از هتل‌های مشهور کابل و محل اقامت بسیاری از شهروندان کشورهای غربی است. این هتل بر روی تپه‌ای در غرب این شهر واقع شده که اغلب میزبان مراسم عروسی، کنفرانس‌ها و جلسات سیاسی می‌شود.

این هتل به شدت تحت محافظت قرار دارد و ایست‌های بازرسی متعددی برای ورود به آن وجود دارد.مقام‌های دولتی افغانستان می گویند تحقیق درباره چگونگی نفوذ مهاجمان به این هتل آغاز شده است و آن طور که گزارش شده تامین امنیت این هتل همین چند روز پیش به یک تیم جدید محول شده بود.
 
بیش از ۶ سال پیش نیز به هتل اینترکنتیننتال حمله شده بود که در نتیجه ۲۱ آن نفر کشته شدند. گروه طالبان مسئولیت آن رویداد را به عهده گرفت.
ابل در چند ماه گذشته شاهد حملات خونین بوده ‌است.
نمایش موجودیت‌ها