date_range سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ access_time ۱۰:۵۹:۰۰ ب.ظ

بازگشت قریب‌الوقوع حریری به لبنان!

بازگشت قریب‌الوقوع حریری به لبنان!
منبع خبر: پارسینه

سعد حریری در توئیتر نوشته که خانواده‌اش در عربستان سعودی خواهند ماند. اما خودش به لبنان بازمی‌گردد!

سعد حریری نخست وزیر لبنان اعلام کرد که روز پنج‌شنبه از عربستان سعودی به لبنان بازمی‌گردد.

حریری که از زمان اعلام استعفایش در ریاض به سر می‌برد، روز سه‌شنبه در توئیتر خود نوشت که دو روز دیگر به لبنان بازمی‌گردد اما خانواده اش در عربستان سعودی خواهند ماند، جایی که به گفته او، «کشور آنها» است.

حریری روز سه‌شنبه همچنین با اسقف اعظم کلیسای مارونی‌ها نیز دیدار کرد. این اولین سفر یک مقام لبنانی به ریاض از زمان استعفای سعد حریری بود.

بشارة بطرس الراعی، اسقف اعظم کلیسای مارونی‌ها، در دیداری که تاریخی خوانده شده، با ملک سلمان و محمد بن سلمان، پادشاه سعودی و ولیعهد وی، نیز دیدار کرد. این اولین سفر او به ریاض است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، قرار است روز سه‌شنبه وزیر خارجه فرانسه نیز راهی عربستان سعودی شود. فرانسه، آلمان و همچنین آمریکا خواستار کاهش تنش و حفظ ثبات در لبنان شده‌اند.

سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان، شامگاه یکشنبه ۲۱ آبان، پس از چند روز سکوت در مورد استعفایش اعلام کرده بود که«آزاد است» و «به‌زودی» به کشورش باز می‌گردد.

برخی مقام‌های لبنانی، از جمله رئیس‌جمهوری آن کشور، می‌گفتند آزادی سعد حریری در ریاض «محدود» شده است و خواستار بازگشت فوری او بودند.

موضوع استعفای سعد حریری در عربستان سعودی و اظهارات او علیه ایران در حالی است که پس از حمله موشکی به ریاض، درگیری‌های لفظی مقامات ایران و عربستان سعودی بار دیگر شدت گرفته‌است.


نمایش موجودیت‌ها