date_range یکشنبه ۵ آذر ۱۳۹۶ access_time ۰۸:۲۱:۰۰ ب.ظ
تعداد 4 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

پرو قطعا به جام جهانی 2018 می‌رود

پرو قطعا به جام جهانی 2018 می‌رود
منبع خبر: پارسینه
دسته خبری: ورزش|فوتبال

نماینده مجلس پرو با پس گرفتن طرح دولتی کردن فوتبال، حضور تیم ملی فوتبال این کشور در جام جهانی 2018 را قطعی کرد.

پالوما نوسدا، یکی از نمایندگان مجلس پرو که طرحی را برای دولتی کردن فدراسیون فوتبال این کشور ارائه داده و بنابر ادعای مطبوعات تیم ملی این کشور را تا آستانه حذف از جام جهانی روسیه برده بود،طرح خود را پس گرفت تا حضور تیم ملی  پرو در جام جهانی ۲۰۱۸ قطعی شود.

نوسدا طرحی را ارائه کرده بود که بر اساس آن، سازمان های دولتی کنترل فوتبال در این کشور را به عهده بگبرند. این طرح مانع از برگزاری انتخابات آزاد در فدراسیون فوتبال این کشور می شد.

با توجه به این که فیفا هر گونه دخالت دولت ها در امور فدراسیون ها را ممنوع کرده است، برخی رسانه ها از حذف احتمالی پرو از جام جهانی ۲۰۱۸ و جایگزینی لیتالیا و یا شیلی بجای پرو،خبر داده بودند.

اما نوسدا با انتشار پیامی توئیتری اعلام کرد طرح خود را پس گرفته است و به این ترتیب کور سوی امید دو تیم ایتالیا و شیلی برای دریافت مجوز حضور در جام جهانی روسیه اکنون خاموش شده است.

نوسدا در توییتر خود نوشت: "بخاطر آرامش همه، این طرح پس گرفته خواهد شد. با تلاش و قلبمان به هدفمان که راهیابی به جام جهانی بود دست یافته ایم. و همه ما از صمیم قلب فریاد می زنیم."

گفتنی است این اولین حضور پرو در جام جهانی  پس از سال ۱۹۸۲ است و از سوی دیگر اولین باری است که ایتالیا پس از سال ۱۹۵۸ نتوانسته به این رقابت های معتبر راه یابد.
نمایش موجودیت‌ها