date_range چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۴۴:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

ترامپ درباره دیدارش با پوتین: نتایج بزرگی در راه است

ترامپ درباره دیدارش با پوتین: نتایج بزرگی در راه است

رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه درباره دیدار دو روز قبلش با رئیس‌جمهور روسیه گفت که نتایج بزرگی در راهند.

به گزارش « خبرنامه دانشجویان ایران » به نقل از تسنیم، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه مدعی شد «نتایج بزرگی» از دیدار او با «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه حاصل خواهد شد.

ترامپ روز سه‌شنبه در یک کنفرانس خبری با حضور نماینده‌های کنگره آمریکا بعد از شدت گرفتن فشارها و انتقادات از سخنانش در دیدار با پوتین در شهر «هلسینکی»، پایتخت فنلاند عقب‌نشینی کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا در آن کنفرانس خبری گفت که جمع‌بندی‌های جامعه اطلاعاتی آمریکا درباره اینکه روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2016 دخالت کرده را می‌پذیرد، اما اقدام روسیه تاثیری در نتیجه آن انتخابات نداشته است.

او همچنین مدعی شد که در کنفرانس خبری مشترک با پوتین یک کلمه را اشتباه گفته و به جای به کار بردن یک فعل منفی از فعل مثبت استفاده کرده است. ترامپ گفت می‌خواسته بگوید دلیلی وجود ندارد که روسیه مقصر دخالت در انتخابات نباشد، اما به جای آن گفته دلیلی وجود ندارد روسیه مقصر دخالت در انتخابات آمریکا باشد. رسانه‌های آمریکایی این ادعای ترامپ را مورد راستی‌آزمایی قرار داده و آن را رد کرده‌اند.

ترامپ، امروز (چهارشنبه) در توئیترش نوشت: «افراد زیادی در سطوح عالی دستگاه‌های اطلاعاتی عملکرد من در کنفرانس خبری هلسینکی را دوست داشتند. پوتین و من، قبل از آن درباره موضوعات بسیار مهمی رایزنی کرده بودیم. با همدیگر خوب کنار آمدیم که این باعث آزار بسیاری از آدم‌های نفرت‌پراکنی شد که دوست داشتند مسابقه بوکس تماشا کنند. نتایج بزرگی در راهند.»

ترامپ و پوتین روز دوشنبه در شهر «هلسینکی»، پایتخت فنلاند دیدار کردند. رئیس‌جمهور آمریکا در آن نشست خبری چندین بار به سوالات خبرنگاران درباره اینکه آیا روسیه در انتخابات سال 2016 آمریکا دخالت کرده پاسخ منفی داد.

نمایش موجودیت‌ها