date_range یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۴۳:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

توافق 4 میلیون دلاری با رن روی هوا؛ قدوس در دوراهی لالیگا، لوشامپیونه

توافق 4 میلیون دلاری با رن روی هوا؛ قدوس در دوراهی لالیگا، لوشامپیونه
دسته خبری: ورزش|فوتبال

سامان قدوس به‌عنوان یکی از ستارگان تاثیرگذار در تیم ملی فوتبال ایران به‌خصوص در جریان جام جهانی 2018 روسیه از پیش از جام جهانی زیر ذره‌بین باشگاه‌های کوچک و بزرگ دنیا قرار گرفت و البته در این میان پیشنهاد اروپایی‌ها برای این ستاره جوان و خوش‌آتیه فوتبال کشورمان از اهمیت بیشتری برخوردار بود.

به گزارش « خبرنامه دانشجویان ایران » به نقل از ورزش سه، سامان قدوس به‌عنوان یکی از ستارگان تاثیرگذار در تیم ملی فوتبال ایران به‌خصوص در جریان جام‌جهانی 2018 روسیه از پیش از جام‌جهانی زیر ذره‌بین باشگاه‌های کوچک و بزرگ دنیا قرار گرفت و البته در این میان پیشنهاد اروپایی‌ها برای این ستاره جوان و خوش‌آتیه فوتبال کشورمان از اهمیت بیشتری برخوردار بود.

قدوس، متولد ۱۵ شهریورماه ۱۳۷۲به‌عنوان یک بازیکن دورگه ایرانی – سوئدی تلاطم عجیبی را بر سر دوراهی ایران و سوئد تجربه کرد و در نهایت تصمیم گرفت برای فلات مادری خود توپ بزند.

او در چند بازی مهم تیم ملی در روسیه به‌عنوان طلایی کی‌روش به بازی رفت و نشان داد که در سیستم مرد پرتغالی ایران خوب حل شده و می‌داند که چگونه دستورات یک مربی حرفه‌ای را در زمین پیاده کند.  سامان در ترکیب اوسترشوندس خوش درخشیده و اکنون خود را در معرض یک انتقال سرنوشت‌ساز و بزرگ می‌بیند، از دید او انتقال به رن فرانسه قطعی است و چندبار هم در مصاحبه‌های خود از این انتقال ابراز رضایت کرده اما ماجرا گویا چیز دیگری است؛ ستاره دوملیتی ایران در روزهایی که مشتریان جدی از فرانسه و اسپانیا داشت برای کوچ از لیگ سوئد با مشکلات فراوانی روبه‌رو شد. در حالی که رسانه‌های سوئدی و فرانسوی از انتقال قدوس به باشگاه رن خبر داده‌اند، اکنون یک دردسر جدید برای جدایی او از اوسترشوندس ایجاد شده است.

اوئسکا یا رن؟

گفته می‌شود باشگاه اوئسکای اسپانیا ادعا کرده که با قدوس یک پیش‌قرارداد امضا کرده و به همین دلیل، این بازیکن باید راهی این باشگاه شود؛ در غیر این صورت به فیفا شکایت خواهد کرد. گزارش «فرانس فوتبال» در این خصوص جالب توجه است؛ «ستاره ایرانی – سوئدی به نظر بسیار آماده است و می‌تواند در لوشامپیونه خوش بدرخشد اما عملکرد غیرحرفه‌ای او یا وکیلش در این میان دردسرساز شده است، مشخص نیست که وی با یک باشگاه اسپانیایی پیش‌قرارداد امضا کرده یا خیر و اگر این موضوع صحت داشته باشد، خودش باید پاسخگو باشد، نه باشگاه خریدار او. در هر حال این کارها به یک بازیکن جوان صدمه وارد می‌کند و چهره حرفه‌ای او را حتی اگر مقصر وکیلش باشد، به خطر می‌اندازد.»

با توجه به اینکه کمتر از دو هفته به پایان بازار نقل‌وانتقالات تابستانی باقی‌مانده، در صورتی که این ادعا صحیح باشد، کار انتقال قدوس به تیمی خارج از لیگ سوئد دشوار خواهد شد؛ مگر اینکه طرفین خیلی زود بتوانند راه‌حلی پیدا کنند. در ادامه این گزارش آمده است: «طبق گزارش‌های مستند، باشگاه سوئدی با انتقال قدوس به طرف فرانسوی به مبلغ سه‌ونیم میلیون یورو معادل چهار میلیون دلار و در صورت فروش مجدد با 20درصد از قرارداد قبلی موافقت رسمی داشته است اما بی‌نظمی در مذاکرات هماهنگ نشده مخصوصا با طرف اسپانیایی این پرونده به ظاهر ساده را بسیار پیچیده کرده است.»

واکنش فدراسیون سوئد

مشاور حقوقی فدراسیون فوتبال سوئد نیز روز گذشته درخصوص پرونده قدوس به رسانه‌های سوئد و فرانسه در قالب یک کنفرانس خبری گفت: «این یک موضوع مشخص است که جهت انتقال یک بازیکن باید باشگاه این بازیکن و مشتری وی با یکدیگر به توافق برسند. از جزئیات پرونده اطلاعی ندارم و همان چیزهایی را می‌دانم که رسانه‌ها مطلع شده‌اند و این اولین مشکل قدوس است چراکه باید از راه قانون وارد شود و فدراسیون یا سازمان لیگ و لااقل باشگاه خود را در جریان مذاکراتش قرار دهد. اگر واقعا چیزی را امضا کرده و باشگاه سوئدی از آن بی‌خبر است، این موضوع تاسف برانگیز بوده و باید بررسی شود.»

نیاز به شفاف سازی

روزنامه«Financial Tribune» نیز در وب‌سایت خود ضمن انتشار گزارشی مفصل از پرونده ستاره ایرانی در این خصوص نوشته است: «قدوس به احتمال زیاد هرگز حرکت غیرقانونی انجام نداده اما در این میان باید شفاف‌سازی صورت می‌گرفت و وکیل یا مدیر برنامه او باید این موضوع را حل کند. طرفین سوئدی و فرانسوی حق دارند در جریان کارهای او باشند تا تکلیف خود را روشن کنند. فیفا تنها جایی است که می‌تواند در چنین شرایطی وارد عمل شده و درباره این موضوع تصمیم بگیرد.»

نمایش موجودیت‌ها