date_range چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۸:۱۸:۰۰ ق.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

شهادت هشت شهروند یمنی در بمباران متجاوزان

شهادت هشت شهروند یمنی در بمباران متجاوزان

هشت شهروند یمنی در حمله جنگنده‌های ائتلاف سعودی - آمریکایی به استان الحدیده شهید شدند.

به گزارش « خبرنامه دانشجویان ایران » به نقل از ایرنا، یک منبع آگاه نظامی گفت: جنگنده های ائتلاف سعودی یک جاده اصلی در بخش الجراحی استان الحدیده را بمباران کردند.

وی افزود: در این حمله شماری از شهروندان در این مسیر هدف حمله هوایی قرار گرفتند که هشت نفر شهید و شمار دیگری زخمی شدند.

ائتلاف متجاوزان به یمن در دور جدید حملات برای اشغال بندر الحدیده در غرب یمن، با بمباران شهروندان، منازل، زیرساخت های اقتصادی و حیاتی استان الحدیده، جنایت های وحشتناکی را مرتکب شده است.

ائتلاف خودخوانده عربی به سرکردگی عربستان و امارات چهارشنبه (23خرداد) به رغم هشدارهای بین المللی درباره وخامت اوضاع انسانی، حملات گسترده ای را برای اشغال بندر الحدیده در غرب یمن آغاز کرد که تاکنون با مقاومت نیروهای ارتش و کمیته های مردمی این کشور روبه رو شده است.

الحدیده دومین بندر بزرگ یمن در دریای سرخ تنها راه ارتباط دریایی مردم تحت محاصره این کشور با جهان خارج و همچنین تنها گذرگاه ورودی کمک‌های بشردوستانه به یمن است.

عربستان و امارات از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند.

تجاوز عربستان و امارات به یمن تاکنون منجر به کشته شدن بیش از 16 هزار یمنی بی گناه و ویرانی زیر ساخت های این کشور شده است.

نمایش موجودیت‌ها