date_range چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۰۲:۰۰ ق.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای: ارتباط صنعت و دانشگاه را به معنای واقعی اجرا می‌کنیم

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای: ارتباط صنعت و دانشگاه را به معنای واقعی اجرا می‌کنیم

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای، امضای تفاهم‌نامه همکاری با مجمع تشکل‌های دانش‌بنیان را یکی از بهترین زمینه‌های همکاری با بخش خصوصی دانست و گفت: ارتباط با صنعت را به معنای واقعی اجرا می‌کنیم.

به گزارش « خبرنامه دانشجویان ایران » به نقل از دانشگاه فنی و حرفه ای، ابراهیم صالحی عمران در نخستین نشست شورای سیاست گذاری همکاری مشترک اتاق بازرگانی ایران و دانشگاه فنی و حرفه ای، گفت: سال هاست که مسئولان از برقراری ارتباط دانشگاه با صنعت سخن می گویند اما تاکنون اجرا نشده است .

وی امضای تفاهم نامه اخیر با مجمع تشکل های دانش بنیان برای تربیت تکنیسین های ماهر در بخش هوافضا را بسیار خوشایند توصیف و تصریح کرد: دانشگاه فنی و حرفه افتخار می کند که برای بخش خصوصی نیروی کار ماهر تربیت می کند .

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای ادامه داد: من به بخش خصوصی باور دارم و بازی در زمین بخش خصوصی بسیار جذاب است .

وی با اشاره به رویکرد فعالیت های آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای، گفت: ماموریت ما در دانشگاه فنی و حرفه ای تربیت نیروی ماهر و کمک به اشتغال کشور است که در نهایت به اهداف رشد و توسعه تولید می انجامد .

صالحی عمران، اظهار امیدواری کرد که روزی دانشگاه های کشور از مجموعه دولت خارج و به بخش خصوصی واگذار شوند و افزود: اگر روزی این اتفاق بیفتد، برای صنعت و دانشگاه باشکوه، خواهد بود .

رئیس شورای سیاست گذاری همکاری مشترک اتاق بازرگانی ایران و دانشگاه فنی و حرفه ای کشور، بر اجرایی شدن مفاد تفاهم نامه همکاری با مجمع تشکل های دانش بنیان اتاق بازرگانی ایران تاکید کرد و گفت: این زمینه خوب همکاری باید سریع تر اجرایی شود تا تاثیر خود را در تولید، صنعت و خدمات نمایان سازد.

نمایش موجودیت‌ها