date_range یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ access_time ۰۶:۳۸:۰۰ ب.ظ
تعداد 3 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

با موافقت نمایندگان؛ نحوه بررسی تخلف مودیان مالیاتی مشخص شد

با موافقت نمایندگان؛ نحوه بررسی تخلف مودیان مالیاتی مشخص شد
منبع خبر: اقتصاد گردان
دسته خبری: سیاست|مجلس

نمایندگان مجلس شورای اسلامی نحوه بررسی تخلف مودیان مالیاتی را تعیین کردند.

اقتصادگردان - در نشست علنی امروز (یکشنبه، ۲۵ آذرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به لایحه پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان با ماده (۹) آن با ۱۶۸ رای موافق، ۳ رای مخالف و ۳ رای ممتنع از مجموع ۲۱۳ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

در ماده (۹) آمده است: در صورتی که مؤدی برخی از فعالیت‌ها ویا عاملات خود را کتمان نموده، یا از صدور صورتحساب‌های خود از طریق سامانه مؤدیان خودداری کرده، یا در ثبت قیمت یا مقدار فروش مرتکب کم اظهاری با بیش اظهاری شده است، سازمان موظف است موارد تخلف مؤدی را از طریق سامانه مؤدیان به اطلاع وی برساند.

در صورتی که مؤدی موارد مزبور را پذیرفته و آن ها در کارپوشه خود در سامانه مؤدیان ثبت یا اصلاح کند، صرفا مشمول مجازات‌های موضوع ماده (۲۲) این قانون خواهد شد. در صورتی که مؤدی آن موارد را نپذیرفته و از ثبت یا اصلاح آنها در سامانه مؤدیان امتناع کند، سازمان مراتب تخلف مؤدی را با اسناد و مدارک مثبته به هیات حل اختلاف مالیاتی ارجاع می نماید. در صورت تایید تخلف توسط هیات حل اختلاف مالیاتی، سازمان می‌تواند با مراجعه به مؤدی یا مطالبه دفاتر و اسناد او، نسبت به حسابرسی دوره‌های مالیاتی سال تخلف اقدام نماید. علاوه بر این، مؤدی متخلف مشمول مجازات موضوع ماده (۲۲) این قانون خواهد بود.

نمایش موجودیت‌ها