date_range سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۱۸:۰۰ ق.ظ

دبیر هیئت تنیس ارتش جمهوری اسلامی ایران: تنیسورهای ما توان قهرمانی در مسابقات ارتش‌های جهان را دارند

دبیر هیئت تنیس ارتش جمهوری اسلامی ایران: تنیسورهای ما توان قهرمانی در مسابقات ارتش‌های جهان را دارند
دسته خبری: ورزش|تنیس

دبیر هیئت تنیس ارتش جمهوری اسلامی ایران می‌گوید: متاسفانه تاکنون تربیت‌بدنی نیرو‌های مسلح برای اعزام تنیسورهای ارتش به مسابقات قهرمانی ارتش جهان برنامه‌ریزی نکرده است و این در حالی است که ایران قابلیت قهرمانی در این رشته را دارد.

عبدالرضا آریان‌فرد در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان، پیرامون برگزاری مسابقات قهرمانی تنیس ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهارکرد: این مسابقات را همه ساله برگزار می‌کنیم و ارتش تنها نیروی نظامی نیروهای مسلح است که همه ساله این مسابقات را برگزار می‌کند. با برگزاری این مسابقات سعی بر شناسایی ورزشکاران مستعد و همچنین رشد و توسعه این رشته در بین کارکنان و سربازان هستیم.

وی ادامه داد: بازیکنان ملی‌پوش تنیس چندیس سال است که در زمان سرباز شدن آن‌ها را به خدمت گرفته‌ایم و شرایطی را در اختیار این بازیکنان قرار داده‌ایم. این افراد هفته‌ای دوبار بیشتر در محل خدمت خود حضور پیدا نمی‌کنند و بقیه ایام هفته را مشغول بازی کردن هستند تا دوران طلایی‌شان که سرباز هستند را از دست ندهند.

دبیر هیئت تنیس ارتش جمهوری اسلامی ایران در رابطه با اسامی بازیکنان ملی‌پوشی که در ارتش خدمت خود اینگونه گذرانده‌اند گفت: بازیکنانی همچون کیارش سوری، کاوه ادیبی خدمت خود را گذراندند و به پایان رساندند. همچنین اکنون حسام یزدی، اشکان ادیبی، مهدی سوری، امیرحسین بادی نیز اکنون ملی‌پوشانی هستند که به این‌گونه خدمت خواهند کرد.
وی افزود: اشکان ادیبی و مهدی سوری در اواخر خدمت خود هستند و تنها مسابقات جام‌حذفی که کمتر از دوماه دیگر برگزار خواهد شد را با تیم ما خواهند بود. 

آریان‌فرد درباره اینکه آیا استعدادیابی نیز در میان کارمندان و سربازان انجام خواهد شد یا خیر عنوان کرد: در تمامی مناطق ارتش جمهوری اسلامی ایران زمین تنیس بسیار دارد و همیشه هدف این نهاد شناسایی سربازان و پرسنل مستعد برای گسترش این رشته است و همکاری نزدیکی نیز با فدراسیون تنیس ایران داریم. 

وی در خصوص برگزاری این مسابقات در اصفهان نیز اظهار داشت: سازمان تربیت بدنی ارتش هرساله مسابقات تمامی رشته‌های ورزشی را برگزار می‌کند و این ماه نوبت رشته تنیس خاکی بود که به میزبانی شایسته مرکز هوانیروز ارتش اصفهان که زیرمجموعه نیروزی زمینی است انجام شد.

دبیر هیئت تنیس ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه خاطر نشان کرد: این دوره از مسابقات در رده سربازان وظیفه با حضور بازیکنان ملی‌پوش در حد جام حذفی و لیگ برگزار شد و نشان از سطح بالای مسابقات است. این مسابقات در 3 رده سربازان وظیفه، کارمندان زیر 45 سال و پیشکسوتان برگزار شد.

وی درباره ارزیابی او از سطح ارتش گفت: سطح تنیس ارتش خوب است چراکه پتانسیل بازیکنان شناسایی شده جدید بالا است و در حال گسترش است. از امیر دریادار جعفری تهرانی، امیر سرتیپ فولادی که با حمایت خود برای رشد و توسعه این ورزش کمک شایانی به ما می‌کنند.

آریان‌فرد درباره اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران در رشته تنیس اعزامی به مسابقات قهرمانی جهان دارد یا خیر اظهار کرد: با توجه به اینکه مسابقات تنیس خاکی در بخش ارتش‌های جهان برگزار می‌شود، متاسفانه تاکنون تربیت‌بدنی نیرو‌های مسلح در این خصوص برای اعزام ورزشکاران اقدامی نکرده است.

وی ادامه داد: امیدوارم مسئولین امر به دلیل امتیازآور بودن این رشته از قابلیت‌های این رشته استفاده کنند و بتواتیم مقامی برای ایران کسب کنیم.

دبیر هیئت تنیس ارتش جمهوری اسلامی ایران پیرامون دلیل عدم برنامه‌ریزی تربیت‌بدنی ارتش برای رشته تنیس عنوان کرد: شاید به دلیل اینکه ورزش‌ها را به صورت کاربردی و غیرکاربردی تقسیم کرده‌اند و رشته‌هایی که پتانسیل پایینی دارند را اعزام نمی‌کنند ولی آن‌ها از پتانسیل تنیس اطلاعی ندارند و متاسفانه در ستاد کل نیروهای مسلح هیئت تنیس خاکی تشکیل نشده است و این رشته فقط در ستاد ارتش در حال تیم‌داری است و پتانسیل بالایی دارد و می‌توانیم قهرمان ارتش‌های جهان شویم.

وی در پایان گفت: از فرماندهان نظامی خواهش می‌کنم این رشته را در مناطق خود گسترش دهند چراکه این رشته تاثیر در استقامت بدن، افزایش آمادگی جسمانی، افزایش توان هوازی و توان استقامتی عضلات دارد.

انتهای پیام
نمایش موجودیت‌ها