date_range سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۵:۴۰:۱۹ ب.ظ

بیانیه شورای اسلامی شهر مشهد برای کمک به آسیب‌دیدگان زلزله غرب کشور

بیانیه شورای اسلامی شهر مشهد برای کمک به آسیب‌دیدگان زلزله غرب کشور
منبع خبر: خبرگزاری برنا

شورای اسلامی شهر مشهد مقدس برای کمک به آسیب‌دیدگان زلزله غرب کشور بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، در متن این بیانیه آمده است:

حادثه ای که در غرب کشور پدید آمده آنقدر محنت و سوگ بر وجود آدمی می نشانَد که قلم یارای نقش بندی آنها بر کاغذ را ندارد.

پیکر دیارِ فرهاد، امروز غرقه در زخم و مویه هاست. مصیبتی جانکاه که قلب ایران را به درد آورده و خاطر همه ایران امروز نگران و ملول کرمانشاه است.

نگران زنان، پیران و کودکانی که این شبهای ماتم زده پاییزی را در سرمای سوزان غرب کشور، بدون اولیه ترین امکانات و منابع زیستی به سر می برَند. اندوهگین دستهایی اند که تاب این سرما و آوارگی ها را ندارد و محزون چشم های مصیبت زده ای که حسرت روزهای آباد و شاد شان را به نظاره نشسته اند.

اگرچه گروههای امدادرسانی خالصانه مشغول به انجام وظیفه هستند و هیچ ذهنی از دغدغه ی مصائب و مشکلات کرمانشاه فارغ نیست؛ اما این کوشش ها ذره ای از بار مسئولیت ما نمی کاهد.

مردم نیز باید گام به میان بگذارند. چه آنکه همواره باور داشته و داریم هرگاه پای مشارکت مردم به عرصه آمده ، هر سنگی را از پیش پای کشور و مشکلاتش برداشته است.

پس همه به میدان بیاییم و به پاسداشت تمام مجاهدتها و دلاوری هایی که مردم کرمانشاه در سالهای سخت جنگ و دفاع برای حفظ و تعالی خاک ایران داشته اند، دست یاری امروز شان را به گرمی بفشاریم و عرصه میدان شهدای مشهد را از برای امداد و یاری رسانی به هم وطنان آسیب دیده خود، نقطه ثقل جوشش و هم آواییِ ملّیِ خود سازیم.

 

نمایش موجودیت‌ها