date_range سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ access_time ۱۲:۱۰:۴۳ ب.ظ

سیدمناف هاشمی: میزبانی کبدی قهرمانی آسیا، فرصتی برای نشان دادن ظرفیت ورزش در گلستان است

سیدمناف هاشمی: میزبانی کبدی قهرمانی آسیا، فرصتی برای نشان دادن ظرفیت ورزش در گلستان است
منبع خبر: خبرگزاری برنا
دسته خبری: ورزش|هندبال

استاندار گلستان بر برگزاری باشکوه و آبرومندانه رقابت‌های آسیایی کبدی در استان تاکید کرد و گفت: میزبانی از این مسابقات فرصت مناسبی برای نشان دادن ظرفیت ورزش گلستان در بخش‌های گوناگون است.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا،سیدمناف هاشمی عصر یکشنبه 14 آبان 96 در جلسه هماهنگی مسابقات کبدی قهرمانی آسیا در گرگان اظهار کرد: دیپلماسی ورزش؛ کار فرهنگی، شادابی، غرورملی و سرمایه گذاری معنوی است و میزبانی مسابقات بین المللی تاثیر فرهنگی بسیار در استان دارد.

وی بر لزوم همکاری و هماهنگی همه دستگاه های گلستان برای میزبانی شایسته از این رقابت ها تاکید کرد و افزود: میزبانی از این گونه رقابت ها با شرکت کشورهای گوناگون فقط جنبه ورزشی ندارد و می تواند تاثیر فراوانی در زمینه های دیگر مانند گردشگری و رشد درآمدهای اقتصادی استان داشته باشد

استاندار گلستان افزود: معرفی جاذبه های گردشگری به کشورهای آسیایی حاضر در این رقابت ها و معرفی فرهنگ اصیل ایرانی، راه ورود گردشگران خارجی را به استان باز خواهد کرد.

هاشمی گفت: رونق گردشگری را یکی از برنامه های اصلی گلستان برای رسیدن به توسعه پایدار و افزایش فرصت های شغلی است. این گونه میزبانی ها، در رسیدن به این هدف موثر و یک ضرورت آشکار است.یکی دیگر از دلایل ضروری برای میزبانی شایسته گلستان از رقابت های آسیایی ، نشان دادن توانایی های فنی و تخصصی گلستان است.کبدی ریشه های عمیق و بلندی در گلستان داشته و نام افتخارآفرینان این رشته همواره با نام گلستان گره می خورد.

وی اظهار کرد: میزبانی شایسته گلستان از این رویداد مهم ورزشی می تواند آغاز پذیرش میزبانی از رویدادهای دیگر ورزشی در رشته های پرطرفدار باشد

مدیرکل ورزش و جوانان گلستان هم در این جلسه بر آمادگی کامل استان برای میزبانی ازاین رقابت ها تاکید و گفت: همه مقدمات لازم برای پذیرایی ،اسکان و برگزاری مسابقات این رویداد ورزشی در گلستان مهیا است.

بهمن طیبی اظهار کرد: گلستان توانایی های زیادی برای برگزاری مسابقات بزرگ ورزشی دارد که این میزبانی می تواند آغازگر جریان جدیدی در ورزش استان باشد.

وی بیان کرد: حضور 10 کشور مطرح کبدی آسیا در این رقابت ها تاکنون سابقه نداشته و در گذشته همه رقابت ها با تعداد تیم هایی به مراتب کمتر برگزار می شد که لازم است با میزبانی کامل و شایسته ، ازاعتبار ورزش استان دفاع کنیم.

رقابت های کبدی قهرمانی زنان و مردان آسیا از اول تا ششم آذر به میزبانی گلستان برگزار خواهد شد.

نمایش موجودیت‌ها