date_range یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۶ access_time ۱۰:۴۵:۰۹ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

نخست‌وزیر مستعفی لبنان: بزودی به لبنان بازخواهم گشت/ در عربستان آزاد هستم

نخست‌وزیر مستعفی لبنان: بزودی به لبنان بازخواهم گشت/ در عربستان آزاد هستم
منبع خبر: خبرگزاری برنا

نخستین گفت‌وگوی سعد حریری پس از استعفای وی از سمت نخست‌وزیری لبنان انجام شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری برنا ، «سعد حریری» نخست وزیر مستعفی لبنان در گفت‌وگو با المستقبل اظهار کرد که استعفای وی اقدامی صحیح و مطابق با منافع لبنان و مردم این کشور بوده است.

وی گفت: بسیار زود به لبنان بازخواهم گشت و تدابیر قانونی را انجام خواهم داد.

نخست‌وزیر مستعفی لبنان تصریح کرد: بخشی از اقشار لبنانی خواهان ضربه زدن به ثبات کشورهای عربی حوزه خلیج فارس هستند.

حریری مدعی شد: ما در لبنان در مورد عدم مداخله صحبت می‌کنیم و این در حالی است که یک طرف لبنانی وارد یمن و سوریه شده است.

وی افزود: ما مشکلی با احزاب سیاسی در لبنان نداریم اما آیا احزاب سیاسی این اجازه را دارند که به ایفای نقش خارجی بپردازند. اجازه نخواهم داد لبنان عرصه جنگ منطقه‌ای باشد. ما باید سازش در لبنان را حفظ کنیم و به عدم مداخله پایبند باشیم.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود به اقامتش در عربستان پرداخت و گفت: من در عربستان آزادانه حرکت می‌کنم و می‌توانم در هر زمانی سفر کنم. ملک سلمان به من احترام می‌گذارد و ولیعهد نیز همین گونه است.

حریری با اذعان به این که بهتر بود استعفایش را از لبنان اعلام می‌کرد، بیان کرد: من می‌دانم که بر اساس قانون اساسی، باید نزد رییس‌جمهوری بروم تا استعفا دهم.

نخست‌وزیر مستعفی لبنان اظهار کرد: خواستم دست به اقدامی مثبت بزنم تا خطر اوضاع را نشان دهم. ما باید از لبنان و ثبات آن حفاظت کنیم. عربستان لبنان را به عنوان منبع ثبات خود به حساب می‌آورد.

وی اضافه کرد: خواهان حفاظت از منافع تمامی لبنانی‌ها هستم و به هر کس که خواهان بازگشت من به لبنان است، می‌گویم که من باز خواهم گشت. با رییس‌جمهوری لبنان پس از بازگشتم به کشور درمورد چگونگی سازش گفت‌وگو خواهم کرد.

نمایش موجودیت‌ها