date_range سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۱:۰۲:۴۶ ب.ظ

رئیس شورای اسلامی شهر تهران: در 25 سال گذشته 6 درصد از کشته‌ها کشور بر اثر حادثه زلزله بوده است

رئیس شورای اسلامی شهر تهران: در 25 سال گذشته 6 درصد از کشته‌ها کشور بر اثر حادثه زلزله بوده است
منبع خبر: خبرگزاری برنا

محسن هاشمی ضمن عرض تسلیت به هموطنان در حادثه زلزله سرپل‌ذهاب کرمانشاه گفت: اولین کمک‌ها از تهران به مناطق زلزله‌زده ارسال شد.

به گزارش خبرگزاری برنا تهران، محسن هاشمی رئیس شورای اسلامی شهر تهران در بیست ودومین جلسه شورای شهر تهران گفت:زلزله در غرب کشور، موجی از اندوه و نگرانی در بین ایرانیان ایجاد کرد و اعضای شورای شهر تهران خود را کنار هموطنان آسیب دیده می دانند و از اقدام و امکانی که دردهای آنان را کاهش دهد دریغ نمی کنند.

وی گفت: نجات جان آسیب دیدگان از زیر آوار در اولویت قرار داد و امداد رسانی به آنها مخصوصا به بی خانمان ها از طریق اسکان موقت، تامین وسایل گرمایشی و باز کردن معابر مسدود شده مشکلات را حل می کند.

هاشمی با بیان اینکه نجفی شهردار تهران در نخستین ساعات به ستاد بحران رفتند و کمک رسانی را آغاز کردند، گفت: اولین کمک ها از تهران به مناطق زلزله زده ارسال شد.

وی درباره وضعیت شهر تهران در برابر زلزله نیز گفت: تهران به عنوان پایتخت و ام القرای کشورهای اسلامی از وجود بافت فرسوده و جمعیت زیاد و عدم رعایت استانداردها و مشکلات سازه ساختمان های جدید رنج می برد.

وی با بیان اینکه وضعیت تاب آوری تهران دربرابر حوادث باید بررسی شود افزود: در25 سال گذشته 6 درصد از کشته ها کشور با حادثه زلزله بوده است.

وی با بیان اینکه شهر تهران هم آماده زلزله بزرگی است خاطر نشان کرد : در شهر تهران مناطق 7، 8 ،13 ، 15 و 20خطر پذیری متوسط دارد و مناطق 9 ، 10، 12،14،16و17 دارای خطر پذیری بالایی هستند.

هاشمی با بیان اینکه مسئولیت مقابله با زلزله در اختیار شهرداری تهران است، پیشنهاد کرد، در یکی از جلسات شورا مسئولان شهرداری تهران و دستگاه های متولی حضور یابند و برنامه خود را ارائه کنند.

نمایش موجودیت‌ها