date_range سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ access_time ۱۱:۲۶:۳۶ ب.ظ

استاندار خوزستان در همایش روز ملی صادرات: عملکرد بانک‌ها در حمایت از صادرات ناچیز است / خطوط هوایی صادرات ایران _قطر راه‌اندازی می‌شود

استاندار خوزستان در همایش روز ملی صادرات: عملکرد بانک‌ها در حمایت از صادرات ناچیز است / خطوط هوایی صادرات ایران _قطر راه‌اندازی می‌شود
منبع خبر: خبرگزاری برنا

استاندار خوزستان گفت: رتبه خوب استان در افزایش محصولات صنعتی و کشاورزی و اقتصادی می‌طلبد که از همه فرصت‌ها و ظرفیت‌ها بهره برد.

به گزارش برنا،  غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در مراسم بزرگداشت روز ملی صادرات و تقدیر از صادرکنندگان نمونه استان خوزستان با تبریک روز ملی صادرات و اشاره به حادثه زلزله در کرمانشاه گفت: آمادگی استان خوزستان را برای یاری رساندن به حادثه دیدگان زلزله کرمانشاه اعلام می دارم و اقلام مورد نیاز را به استان کرمانشاه ارسال کرده ایم. 

شریعتی با اعلام اینکه صادرات در هر کشوری باعث افزایش تولید و اشتغال می شود، تصریح کرد: صادرات موجب ارتقای منزلت تولیدات ملی می شود اما می بایست به ارتقای کیفی محصولات توجه کرد.

وی ضمن انتقاد از عملکرد بانک های استان خوزستان در حوزه حمایت از صادرکنندگان گفت: متاسفانه عملکرد بانک های استان در حوزه حمایت از صادرکنندگان بسیار ناچیز است، و می بایست به تکمیل ارزش افزوده در حوزه صادرات توجه بیشتری داشته باشند. 

شریعتی به همت دولت در حوزه صادرات اشاره کرد و گفت : در حالی که کشورهای رقیب  با اعمال فشارهای بسیاری در راه صادرات غیرنفتی سنگ اندازی می کنند شایسته نیست که در داخل نیز موانعی در راه صادرکنندگان بتراشیم . 

استاندار خوزستان با اشاره به میزان صادرات استان در سال جاری گفت: 4/۱ میلیارد دلار صادرات از استان نشان از همت و اراده صادرکنندگان استان دارد . باید اجرای  بسته حمایتی ابلاغی از سوی هیات دولت را در اولویت قرار دهیم . 

وی کشورهای عراق، قطر ، سوریه و عمان را به عنوان کشورهای هدف صادرات استان عنوان کرد و خاطرنشان کرد: خطوط هوایی صادرات ایران ، قطر در ماه های آینده راه اندازی خواهد شد . 

استاندار خوزستان همچنین از معافیت های مالیاتی ، ایجاد مراکز تحقیقاتی و پژوهشی و حذف بروکراسی اداری به عنوان راهکارهای توسعه صادرات نام برد و تصریح کرد:خوزستان در کشور مقام دوم در حوزه صادرات را دارد، این در حالی است که تنها شرکت فولاد خوزستان حائز صادرکننده نمونه کشوری می شود . 

شریعتی تاکید کرد: در این زمینه باید به برند سازی در استان نیز توجه شود. استان خوزستان در این زمینه باید با مشارکت اتاق بازرگانی و ادارات و سازمان های اقتصادی ذیربط زمینه برندسازی در استان را فراهم کنند‌. 

استاندار خوزستان با تاکید بر راه اندازی موسسه آموزشی صادرات  در استان، گفت: این موسسه آموزشی صادرات راه اندازی شود تا زمینه فراگیری فرآیند مطلوب صادرات در استان فراهم شود. 

وی همچنین پیشنهاد کرد: صادرکنندگان استان به تشکیل مجمع صادرکنندگان استان اهتمام بورزند.این مجمع در دستیابی به نقشه راه و برنامه ریزی مدون می تواند نقش بسزایی ایفا کند‌. 

استاندار خوزستان گفت: رتبه خوب استان در افزایش محصولات صنعتی و کشاورزی و اقتصادی می طلبد که از همه فرصت ها و ظرفیت ها بهره برد . 

 

استاندار خوزستان در ادامه این همایش خاطرنشان کرد : گشایش مرز هوایی صادراتی دزفول انتظار صادرکنندگان استان از وزارت صنعت ،معدن و تجارت است. با راه اندازی این خط هوایی ، استان خوزستان می تواند به قطب صادرات غیرنفتی تبدیل شود زیرا که خوزستان می‌تواند در توسعه صادرات غیرنفتی در کشور نیز تاثیرگذار باشد تا نفت برای نسل های آینده محفوظ بماند.

 

نمایش موجودیت‌ها