date_range شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۳:۰۶:۲۹ ب.ظ

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان مرکزی خبر داد: حجم کمک‌های غیرنقدی استان ما به مناطق زلزله‌زده به 1.7 میلیارد تومان رسید

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان مرکزی خبر داد: حجم کمک‌های غیرنقدی استان ما به مناطق زلزله‌زده به 1.7 میلیارد تومان رسید
منبع خبر: خبرگزاری برنا
دسته خبری: جامعه|محیط زیست

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان مرکزی گفت: میزان کمک‌های غیرنقدی مردم استان مرکزی به مناطق زلزله‌زده تا امروز به یک‌میلیارد و 700 میلیون تومان رسیده است.

 به گزارش خبرگزاری برنا ؛ محمد محمدی گفت : کمک‌های مردم نوعدوست استان مرکزی برای زلزله‌زدگان غرب کشور به حدی است که از این استقبال بی‌نظیر مردم غافلگیر شدیم.

وی به اقدامات جمعیت هلال احمر در امداد رسانی به زلزله‌زدگان اشاره کرد و گفت: هلال احمر استان مرکزی با اعزام تیم‌های تخصصی برای درمان اضطراری، آواربردار، واکنش سریع و اسکان موقت و اضطراری از ساعات اولیه وقوع زلزله در غرب کشور کار امدادرسانی را به زلزله‌زدگان آغاز کرد.

وی با بیان اینکه استان مرکزی پس از استان کردستان دومین استان حاضر در محل وقوع زلزله بود، افزود: در اولین ساعات وقوع زلزله تیم درمان اضطراری و تیم امدادی به کرمانشاه اعزام شد. تیم‌های مجهز به سگ‌های زنده یاب و دستگاه‌های زنده یاب به همراه سه دستگاه آمبولانس، ۴دستگاه خودرو کمک دار جهت حضور در مناطق صعب العبور، اقلام ویژه آواربرداری و یک کامیون شامل اقلام ۱۲۰ تخته پتو، ۲۴ تخته چادر امدادی صبح روز بعد از وقوع زلزله در منطقه حضور داشتند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان مرکزی اضافه کرد: با وقوع زلزله بسیاری از اقلام همچون ۳هزار تخته چادر امدادی، ۲هزار تخته پتو، ۲هزار تخته موکت، ست ظروف ۲هزار و نایلون پوششی ۸تن به صورت متمرکز از انبار جمعیت هلال احمر استان خارج و توسط ۴۵ کامیون و تریلر که با هماهنگی مدیریت بحران در اختیار جمعیت هلال احمر قرار گرفت بارگیری و به محل وقوع زلزله ارسال شد.

وی با بیان اینکه تاکنون حدود 90 کامیون، تریلی و دیگر وسایل نقلیه کمک های غیرنقدی استان مرکزی را به مناطق زلزله زده انتقال داده اند، افزود: اعزام اقلام بسیاری از دستگاه‌ها از جمله راهداری، بنیاد مسکن، شهرداری دلیجان، شهرداری اراک، شازند، کمیجان، سپاه روح الله و .. با هماهنگی مدیریت بحران استان انجام شده است.

وی میزان کمک های نقدی جمع آوری شده در صندوق های کمک به مناطق زلزله زده را تاکنون 160 میلیون تومان عنوان کرد و افزود: میزان کمک های غیرنقدی استان نیز تا امروز به یک میلیارد و 700 میلیون تومان رسیده است.

وی با بیان اینکه  میزان کمک های واریز شده به حساب ۹۹۹۹۹ هنوز از سوی بانک‌ها اعلام نشده است، اظهار کرد: پیش بینی ما جمع آوری حدود 150 میلیون تومان در این بخش است.

به گفته وی، شرکت پالایشگاه شازند یک میلیارد ریال کمک نقدی و کارخانه ساندیس ساوه و شورای شهر اراک هر کدام یک میلیارد ریال کمک غیر نقدی کرده اند.

محمدی تعداد نیروهای اعزامی از استان مرکزی در منطقه زلزله زده را 60 نفر عنوان کرد و گفت: امروز تیم 15 نفره حمایت روانی جوانان استان راهی منطقه می شوند، همچنین 15 نفری که اول بار به منطقه اعزام شده بودند، فردا به استان بازگشته و تیم 15 نفره جایگزین اعزام می شود.

وی خاطرنشان کرد: روز گذشته سه هزار گالن آب و 10 تن نایلون از انبارهای استان به مناطق زلزله زده ارسال شده است.

 

نمایش موجودیت‌ها