date_range چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۷:۳۹:۰۹ ق.ظ

وزیر آموزش و پرورش: اطلاع‌رسانی ناقص از صندوق ذخیره فرهنگیان، باعث کاهش ارزش سهام سهامداران در بورس شده است

وزیر آموزش و پرورش: اطلاع‌رسانی ناقص از صندوق ذخیره فرهنگیان، باعث کاهش ارزش سهام سهامداران در بورس شده است
منبع خبر: خبرگزاری برنا
دسته خبری: جامعه|تحصیل

وزیر آموزش و پرورش در نشست خبری گفت: اطلاع‌رسانی ناقص برخی رسانه‌ها از صندوق ذخیره فرهنگیان، باعث کاهش ارزش سهام سهامداران در بورس شده است.

به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، سیدمحمد بطحایی درنشست خبری با اصحاب رسانه درسالن آمفی تئاتر ساختمان شهید رجایی با گرامیداشت یاد وخاطره شهدا، امام راحل و آرزوی صحت و سلامت برای رهبر معظم انقلاب اظهارکرد: جان باختن تعدادی از هم وطنان بر اثر وقوع زلزله در غرب کشور را تسلیت می گویم و آرزوی سلامتی و شفای عاجل برای مصدومان این حادثه دارم .

وی افزود: براساس آخرین آمار، متاسفانه 12 نفر از دانش آموزان نیز در این زلزله جان خود را از دست داده اند و تعدادی از فرهنگیان نیز مصدوم شده اند

توسعه متوازن ساحت های شش گانه سند تحول بنیادین

بطحایی با تقدیر از اصحاب رسانه در خصوص پوشش اخبار متنوع آموزش و پرورش، تصریح کرد: سند تحول بنیادین مهم ترین برنامه آموزش و پرورش است که تلاش های زیادی توسط پیشینیان برای تحقق آن انجام شده است و ما در دولت دوازدهم ابتدا وضعیت اجرای این سند را مورد بررسی قرار دادیم، سپس برنامه‌هایی را برای تحقق اهداف و ساحت های مختلف این سند تدوین و عملیاتی کردیم .

وی ادامه داد: عملیاتی کردن ساحت‌های مختلف سند تحول به صورت متوازن یکی از اهداف آموزش و پرورش در پایان سال 96  و سال 97 در دستور کار است، بنابراین اصلاح برنامه ها درجهت توسعه متوازن سند تحول از تلاش های این وزارتخانه خواهد بود .

راه اندازی سامانه انتخاب مدیران شایسته از دی ماه

وزیرآموزش و پرورش ارتقای کیفیت آموزش و پرورش را منوط به شایسته سالاری در انتخاب و انتصاب مدیران مدارس دانست و خاطرنشان کرد: یکی از مولفه‌های مهمی که می تواند کیفیت را در نظام تعلیم و تربیت محقق سازد انتصاب مدیران شایسته است، بنابراین اخیرا فراخوانی از طریق سایت اطلاع رسانی وزارتخانه منتشر کردیم تا فرهنگیان و صاحب نظران، ایده های خود را درخصوص نحوه طراحی سامانه انتخاب مدیران شایسته، ارائه دهند.   

تغییر و تحول ساختار صندوق ذخیره فرهنگیان

عضو کابینه تدبیرو امید از طراحی سامانه انتخاب مدیران شایسته تا پایان دی ماه خبرداد و عنوان کرد: در این سامانه روسای مناطق نیازهای مدیریتی حوزه خود را ارائه می‌دهند و افراد دارای شرایط وارد سامانه می‌شوند ورزومه خود را ثبت می‌کنند تقاضاها توسط کمیته‌ای بررسی و افراد دارای شرایط و اولویت‌دار معرفی می‌شوند تا روسای مناطق مدیر شایسته را از داخل یک لیست انتخاب و انتصاب کند.

وی ادامه داد: این سامانه فرصتی را برای کسانی که شرایط احراز مدیریتی را دارند فراهم می‌کند تا شایسته سالاری محقق شود البته در گام بعد انتخاب روسای ادارات مناطق و ادارات کل نیز از طریق این سامانه انجام می‌شود و درسال 97 عملا همه مدیران به وسیله سامانه انتصاب مدیران، انتخاب خواهند شد.

تماس تلفنی وزیر با آموزش و پرورش کرمانشاه

وزیرآموزش و پرورش با توجه به اهمیت موضوع حادثه زلزله کرمانشاه درحین انجام برنامه نشست خبری به صورت زنده با مدیر کل آموزش و پرورش کرمانشاه ارتباط بر قرار کرد و خبرنگاران را درجریان آخرین وضعیت حادثه دیدگان قرار داد.

وی پس از گفتگوی تلفنی با محبی، مدیرکل آموزش و پرورش کرمانشاه از جان باختن 13 دانش آموز و زخمی شدن 20 فرهنگی خبرداد و خاطر نشان کرد: 44 واحد آموزشی در استان کرمانشاه کاملا تخریب شده که اغلب قدیمی بوده اند مدارس نوساز خوشبختانه دچار آسیب نشده اند .

بطحایی ادامه داد: با دو نوبته کردن مدارس و استقرار کانکس مشکل فضای آموزشی را در مناطق آسیب دیده رفع می‌کنیم و به زودی پیگیری جذب اعتبارات لازم جهت بازسازی مدارس تخریب شده خواهیم بود

اعزام تیمی برای بررسی وضعیت مدارس آسیب دیده مناطق زلزله زده

وی از اعزام تیمی متشکل از مدیران و معاونین حوزه ستادی برای بررسی وضعیت مدارس آسییب دیده در مناطق زلزله زده خبرداد وگفت: آنچه مهم است صحت و سلامت دانش آموزان است بنابراین مدارسی که ساختمان آنها کوچکترین آسیبی دیده باشند تا اطمینان کامل از بی خطر بودن آن از ورود دانش آموزان به مدرسه جلوگیری می‌کنیم .   

وزیرآموزش و پرورش درادامه به تشریح وضعیت صندوق ذخیره فرهنگیان پرداخت و تصریح کرد: یکی از مطالبات فرهنگیان ، ‌حضور نمایندگان معلمان در هیئت امنای صندوق است دراین راستا، فراخوانی را آماده کرده‌ایم که از 24 آبانماه روی سایت اطلاع رسانی وزارتخانه قرار می‌گیرد تا فرهنگیان تا پایان سال 2 نفر را به عنوان نماینده اعضای صندوق و 1 نفر به عنوان بازرس ویژه انتخاب کنند .

وی ادامه داد: منتخبان فرهنگیان عضو صندوق برروند عملکرد صندوق ذخیره و همچنین نظارت برعملکرد را برعهده دارند .

عضوکابینه تدبیرو امید، تغییر وتحول اساسی  در ساختار شرکت‌های زیرمجموعه صندوق را ضروری دانست و افزود: با این تغییرات و اصلاح ساختارها زمینه سوء استفاده در صندوق از بین می رود و ارزش افزوده نیز تقویت می شود .

وی اطلاع رسانی ناقص برخی رسانه ها را عامل کاهش ارزش سهام، سهامداران، صندوق ذخیره فرهنگیان در بورس دانست و خاطر نشان کرد: در جریان مشکلاتی که برای صندوق ذخیره فرهنگیان پیش آمد جفاهایی صورت گرفت اما علیرغم وضعیت سخت اقتصادی، در سال های 74 تا 95 ، نرخ بازده سهم اعضا حدود 17.5 درصد بوده و در برخی شرکت‌های زیر مجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان دارایی‌ها تا 4 برابر افزایش یافته است .

بطحایی گفت: اطلاع رسانی ناقص گاهی اوقات ارزش شرکت‌های زیرمجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان را 25 درصد در بورس کاهش داده است

 

نمایش موجودیت‌ها