date_range یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ access_time ۰۴:۲۰:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

بخش تصفیه نفتای سبک (LNHT) پالایشگاه بندرعباس آماده بهره‌برداری

بخش تصفیه نفتای سبک (LNHT) پالایشگاه بندرعباس آماده بهره‌برداری
منبع خبر: ایسنا
دسته خبری: اقتصاد|انرژی

بخش تصفیه نفتای سبک (LNHT) واحد ایزومریزاسیون طرح افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت بنزین پالایشگاه بندرعباس با ظرفیت 20 هزار بشکه در روز آماده بهره‌برداری است.

به گزارش ایسنا، مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس با اعلام این خبر گفت: مهمترین وظیفه بخش تصفیه نفتای سبک (LNHT) ، تصفیه نفتای سبک ورودی به واحد ایزومریزاسیون و حذف آلاینده‌های آن بویژه گوگرد، نیتروژن، اکسیژن و کلر است.

هاشم نامور افزود: واحد ایزومریزاسیون از واحد‌های طرح افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت بنزین پالایشگاه بندرعباس است که از دو ﺑﺨﺶ اصلی پیش ﺗﺼﻔﯿﻪ هیدروژنی ﻧﻔﺘﺎی سبک (LNHT) و بخش ایزومر سازی پنتان و هگزان موجود در نفتای تصفیه شده (Isomerization) تشکیل شده است.

وی اظهار کرد: با راه اندازی کامل ایزومریزاسیون کیفیت بنزین تولیدی در پالایشگاه نفت بندرعباس ارتقاء یافته و مطابق با استاندارد یورو ۴ خواهد شد.

نامور اضافه کرد: در بخش ایزومریزاسیون ارتباطات تمام تجهیزات ثابت و دوار شامل کمپرسورها، کوره ها، پمپ ها، فن‌های هوایی، ظروف، برج‌ها و راکتور‌ها بر قرار شده و تست‌های مکانیکال و نشتی مسیر‌ها نیز با موفقیت اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس عنوان کرد: در بخش ایزومرسازی، سه راکتور وجود دارد که هم اکنون در حال آماده سازی و انجام آزمایش‌های پیش از ورود کاتالیست است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ﻇﺮﻓﯿﺖ واﺣﺪ ایزومریزاسیون معادل ۲۰ ﻫﺰ ار ﺑﺸﮑﻪ در روز است و محصولات آن حدود ۱۶ هزار بشکه در روز ایزومریت ( Isomerate ) با عدد اکتان ۸۸ و حدود ۴ هزار بشکه در روز ایزوپنتان ( Isopentane ) است.


انتهای پیام

نمایش موجودیت‌ها