date_range پنجشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۶ access_time ۱۱:۵۱:۴۹ ق.ظ

قائم‌مقام وزیر راه خبر داد باقی ماندن 10 درصد از پروژه‌های مسکن مهر برای سال بعد

قائم‌مقام وزیر راه خبر داد باقی ماندن 10 درصد از پروژه‌های مسکن مهر برای سال بعد
منبع خبر: ایسنا

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر اعلام کرد: تا پایان سال جاری بالغ بر دو میلیون و 100 هزار واحد مسکن مهر به شکل کامل در لیست پروژه‌های افتتاح شده قرار می‌گیرند و تنها قریب به 10 درصد از پروژه‌ها به سال 1395 موکول می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، احمد اصغری مهرآبادی درنشست خبری با خبرنگاران با بیان این مطلب تصریح کرد: از ابتدای طرح مسکن مهر در دولت نهم نزدیک به دو میلیون و 300 هزار واحد مسکونی در لیست تنظیم قرار‌داد قرار گرفت که از این میان تاکنون یک میلیون و 745 هزار واحد به شکل کامل به افتتاح رسیده است و 557 هزار واحد نیز در دست پیگیری قرار دارد.

وی با بیان این‌که در حال حاضر 64 هزار واحد مسکن مهر آماده‌ی تحویل به متقاضیان شده است، اعلام کرد: تاکنون حدود یک میلیون و 406 هزار واحد به شکل کامل افتتاح شده و در اختیار مردم قرار گرفته است و در تلاشیم همان‌طور که تاکنون نیز به وعده‌های خود عمل کرده‌ایم، طبق برنامه ی زمان‌بندی پروژه‌های نیمه‌کاره را تحویل دهیم.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر اضافه کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در دور اول وعده‌های افتتاح پروژه‌ها از دهه فجر تا پایان اسفند‌ماه سال 1393نزدیک به 200 هزار واحد از مسکن مهر در نقاط مختلف کشور به افتتاح رسید. در برنامه‌ریزی‌ دومی که داشتیم بنا بر این شده است که تا پایان خرداد‌ماه 64 هزار واحد دیگر به بهره‌برداری برسد که از این بین حدود 11 هزار و 300 واحد از مسکن مهر در جریان سفر هیات دولت به استان فارس افتتاح رسمی خواهد شد.

اصغری مهرآبادی درباره‌ی عملکرد دولت یازدهم در حوزه مسکن مهر نیز اظهار کرد: در طول حدود یک سال و نیم گذشته از آغاز به کار دولت یازدهم حدود 480 هزار واحد مسکن مهر با کلیه‌ی خدمات زیربنایی به افتتاح رسیده است که این مساله با توجه تورم بالا و رشد قابل توجه قیمت مصالح عملکردی مثبت به حساب می‌آید.

وی با اشاره به توقف تعداد قابل توجهی از پروژه‌های مسکن مهر در اواخر سال 1391 به دلیل مشکلات اقتصادی موجود در کشور اظهار کرد: خوشبختانه از نیمه سال 1392 با طراحی روش‌هایی جدید و در نظر گرفتن منابع اعتباری متنوع بار دیگر سرعت پیگیری پروژه‌های مسکن مهر به حالت عادی بازگشت.

اصغری مهرآبادی ادامه داد: در شرایطی که حدود 340 هزار واحد با توجه به مشکلات به وجود آمده در سال 1391 متوقف شدند، اما با پیگیری‌های صورت گرفته در حال حاضر بیش از 230 هزار واحد بار دیگر فعال شده‌اند که مابقی نیز در ادامه‌ی سال به روند عادی باز می‌گردند البته در این بین جلسات متعدد ما با مراکز استان‌ها و جلسات شورای مسکن که با حضور استانداران و فرمانداران برگزار شد به شکل قابل توجهی به این موضوع کمک کرد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر با اشاره به تکمیل حدود 750 هزار واحد از مسکن‌های مهر خودمالک در کشور اظهار کرد: رسیدن به چنین رقمی از میان کل 900 هزار واحد خودمالک کشور نشان‌دهنده پیشرفتی محسوس است که البته این رقم به این دلیل به دست آمده که بسیاری از این واحد‌ها در منطقه شهری ساخته شده است که از نظر خدمات زیربنایی امکانات اولیه در نزدیکی آنها وجود داشت.

وی همچنین از پیگیری پرقدرت طرح فروش اقساطی مسکن مهر در دولت یازدهم خبر داد و گفت: در طول این ماه‌ها حدود 600 هزار واحد به فروش اقساطی رسیده است که از نظر میزان وصول اقساط 69 درصد از کل آمار موجود را شامل می‌شود. به طور کلی در چارچوب مسکن مهر حدود 5500 میلیارد تومان فروش اقساطی صورت گرفته که بیش از 3800 میلیارد تومان آن به دولت یازدهم اختصاص دارد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر ادامه داد: همچنین در زمینه صدور اسناد نیز تاکنون 502 هزار سند در دولت یازدهم صادر شده که 49 درصد از کل سندهای صادر شده در مسکن مهر است.

اصغری مهرآبادی همچنین درباره‌ی آخرین اخبار از افزایش وام مسکن مهر نیز گفت: این آمارها با توجه به پیگیری‌های متعدد وزیر راه و شهرسازی و جلسات مشترک با بانک مرکزی به نتایج مطلوبی رسیده و تاکنون کار وام 232 هزار واحد به دفاتر استانی آنها ابلاغ شده است.

وی همچنین درباره‌ی وضعیت کسانی که پس از تحویل واحد‌های مسکن مهر مجبور شده‌اند بار دیگر به افزایش هزینه تن بدهند نیز اظهار کرد: با توجه به دستورالعمل اخیری که از سوی وزارت راه و شهرسازی صادر شده هیچ هزینه جدید و افزایش قیمتی نباید در مسکن مهر لحاظ شود. بحث بدهی باقی‌مانده پیمانکاران نیز با دستور وزیر راه و شهرسازی بناست از طریق فروش اراضی تجاری تامین شود تا با دریافت هزار میلیارد تومان درآمد حاصل از آن بدهی پیمانکاران پرداخت شده و مشکل متقاضیان مسکن مهر برطرف شود.

انتهای پیام

نمایش موجودیت‌ها

آگهی