date_range سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ access_time ۰۵:۲۴:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

گزارش بازدید از مناطق زلزله‌زده سرپل‌ذهاب بابایی: در ساخت مسکن مهر به مردم خیانت شده است

گزارش بازدید از مناطق زلزله‌زده سرپل‌ذهاب بابایی: در ساخت مسکن مهر به مردم خیانت شده است
منبع خبر: ایسنا
دسته خبری: سیاست|مجلس

یک عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با تشریح روند رسیدگی به مصدومان و آسیب‌دیدگان زلزله سرپل‌ذهاب در کرمانشاه، گفت: بیشترین خسارت‌ها مربوط به مسکن مهر است که واقعا در زمینه ساخت این مسکن‌ها به مردم خیانت شده است.

روح‌الله بابایی صالح در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به بازدید اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس از منطقه زلزله زده سرپل ذهاب، گفت: هیاتی که از کمیسیون اجتماعی مجلس برای بررسی وضعیت مناطق زلزله زده به کرمانشاه سفر کرده است ابتدا در جلسه اداره کار و تعاون اجتماعی استان شرکت کردند و مسئولان گزارشی را در زمینه درمان و بستری کردن بیماران ارائه کردند.

وی افزود: بر اساس گزارش ارائه شده ۶۰۰ نفر  از بیماران مورد پذیرش قرار گرفتند که در بیمارستان‌های تامین اجتماعی شهدا و حضرت معصومه کرمانشاه بستری شدند و از این تعداد ۱۸ نفر به دلیل نیاز به انجام جراحی‌های تخصصی به تهران اعزام شده و ۳۲۰ نفر دیگر هم جراحی شدند که خوشبختانه روند خوبی وجود داشته است.

این عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر اینکه نیاز اولیه مردم مناطق زلزله زده آب و نان است، گفت: پوشاک و پتو از نیازهای ثانویه مردم است، با توجه به سردی هوا می‌طلبد که مساعدت‌های ویژه‌ای صورت گیرد و خوشبختانه با کمکی که جمعیت هلال‌احمر داشته، مردم در نزدیکی خانه‌های خود اسکان داده شده‌اند.

نماینده مردم بوئین‌زهرا در مجلس همچنین بیان کرد: دو موضوع اصلی درمان و تدفین فوت شدگان از جمله مسائلی است که مردم در این منطقه با آنها مواجه هستند.

بابایی صالح ادامه داد: خوشبختانه نیروهای مسلح، ارتش و سپاه در حال خدمت‌رسانی به آسیب‌دیدگان هستند که روند خوبی قابل مشاهده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر مجتمع‌های مسکن مهر بیشتر از خانه‌های دیگر آسیب دیده و تخریب شده، در واقع در زمینه ساخت این مسکن‌ها به مردم خیانت شده است.

انتهای پیام

نمایش موجودیت‌ها