date_range یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۳:۱۴:۰۰ ب.ظ

نگرانی حامیان بریگزیت از معکوس شدن روند خروج از اتحادیه اروپا

نگرانی حامیان بریگزیت از معکوس شدن روند خروج از اتحادیه اروپا
منبع خبر: ایسنا

یکی از حامیان بریگزیت امروز (یکشنبه) گفت که به شدت نگران این است که نتیجه رای‌گیری برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا از سوی گروهی قدرتمند از حامیان ماندن در اتحادیه معکوس شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، نایجل فاراژ، رئیس سابق حزب استقلال انگلیس موسوم به "یوکیپ" در مصاحبه‌ای با روزنامه آبزرور گفت، گروهی از حامیان ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا که به خوبی تامین مالی شده و سازماندهی درستی دارند، در نظر دارند تصمیم حامیان بریگزیت را برای خروج از اتحادیه اروپا ناکام گذارند.

وی ادامه داد: مابقی که حامیان بریگزیت هستند تمام تلاش خود را به کار می‌گیرند. اما اگر سازماندهی خوبی نداشته باشیم بازنده تاریخ، بریگزیت است.

اخیرا، فاراژ نسبت به ایده برگزاری رفراندوم دوم برای عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا را برای حل بحث‌های پیش آمده، هشدار داده بود؛ این ایده از سوی تعدادی از حامیان بریگزیت مطرح شده که دولت لندن را برای خروج از اتحادیه تحت فشار قرار داده‌اند.

انگلیسی‌ها در سال ۲۰۱۶، با ۵۲ رای موافق در مقابل ۴۸ رای مخالف به عضویت کشورشان در اتحادیه اروپا پایان دادند. ترزا می، نخست وزیر انگلیس دومین رفراندوم را رد کرده و گفته که دولتش به دنبال یک خروج دوستانه از اتحادیه اروپاست که ضامن اقتصاد کشور و تبادلات تجاری انگلیس با سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا باشد.

انتهای پیام

نمایش موجودیت‌ها