date_range جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۴:۴۶:۰۰ ب.ظ

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری: تک‌روی و تک‌محوری مانع رشد چهارمحال و بختیاری است

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری: تک‌روی و تک‌محوری مانع رشد چهارمحال و بختیاری است
منبع خبر: ایسنا
دسته خبری: سیاست|مجلس

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری گفت: آنچه مانع رشد استان می‌شود تک‌محوری و تک‌روی‌ها بوده که باید در یک مسیر حرکت کرد تا شاهد رشد و ارتقای بیش از پیش استان باشیم.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام محمدعلی نکونام در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرکرد، با اشاره به تدوین برنامه توسعه استان، اظهار کرد: باید برای توسعه و رشد استان تلاش بسیار  کرد، ارائه چنین برنامه‌ای لازمه استان بوده و موقعی می‌توان استان رابه جایگاه اصلی رساند که همه با هم به یک نگاه واحد رسید و برنامه منظم و مدونی را ارائه داد.


امام جمعه شهرکرد گفت: چنین حرکتی لازمه توسعه استان است که در این میان باید نگاه‌ها یکی شود و همدل و همراه با یکدیگر حرکت کرد و با هم افزایی یکدیگر را یاری داده و از تمامی اختلافات قومی، سیاسی و سلیقه‌ای کناره‌گیری کرد.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه گفت: عذاب و مهربانی خدا در این دنیا به جا بوده، برنامه خدا دارای حساب و کتاب است و علت به وجود آمدن قیامت برای این است که افراد با اعمال بد و نیک از یکدیگر جدا شوند. خداوند نسبت به نماز جمعه دو تعبیر از جمله سعی و شتاب و زمین گذاشتن تمام امور و شتافتن به سوی نماز جمعه را دارد.


امام جمعه شهرکرد با اشاره به اینکه نماز جمعه بعد ایمانی و عبادی و بعد سیاسی دارد، افزود: بعد عبادی آن وظیفه تمامی مومنان بوده و بعد سیاسی مربوط به حکومت‌ها و متولیان امر است که باید مسئولان و متولیان امر در این جهت تکلیف مضاعف خود را انجام دهند و حضور خود را تقویت کنند. مسئولان و متولیان نظام جمهوری اسلامی باید نماز جمعه را به عنوان یک وظیفه سیاسی، عبادی و حکومتی خود تلقی کنند.


وی با اشاره به 22 دی ماه سالروز تشکیل شورای انقلاب، تصریح کرد: این شورا به فرمان امام راحل در سال 57 قبل از تشکیل نظام شکل گرفت و نقش عمده‌ای را در نظام ایفا کرد.


امام جمعه شهرکرد  به 26 دی ماه سالروز فرار شاه خائن از کشور اشاره کرد و گفت: حضور گرم مردم در صحنه و لبیک گویی به امام راحل موجب ناامیدی شاه  از ماندن در کشور شد.


وی تاکید کرد: تفاوت فاحشی میان حاکمان قبل از انقلاب و بعد از انقلاب وجود دارد و آن این است که حاکمان قبل از انقلاب انسان های دنیا مدار و فاسد بودند و حاکمان بعد از انقلاب انسان‌های دین مدار و تلاشگر در جهت تقویت ارتباط با خدا هستند. حاکمیتی که در راس آن انسان های فاسد باشد دین خدا در آن حاکمیت محو بوده و مورد توجه قرار نمی‌گیرد ولی در حاکمیت دین مدار، دین خدا همیشه زنده است.


وی با اشاره به اینکه فلسفه اصلی نظام جمهوری اسلامی این است که دین در مقام بشریت قرار بگیرد، افزود: خدا انسان را نیافریده تا در سایه انسان محوری به مقصد برسد بلکه انسان در سایه دین محوری به مقصد خواهد رسید و کسانی که در به وجود آمدن انقلاب نقش داشتند در حیات بخشیدن به دین خدا نیز نقش آفرینی کردند.


امام جمعه شهرکرد با اشاره به بیانات رهبر و تشکر از مردم در اعتراض به فتنه‌های امسال، خاطرنشان کرد: تمامی افراد باید به گونه‌ای عمل کنند که امام امت از آنان راضی بوده و باید این راه و نگاه به تدابیر رهبر ادامه یابد زیرا درک متقابل به یکدیگر رمز بسیار بزرگی است که قطعاً باید تداوم داشته باشد.


انتهای پیام

نمایش موجودیت‌ها