date_range یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ access_time ۰۳:۴۰:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس پیشنهاد داد: راه‌اندازی بنیاد بین‌المللی فرهنگی امین ولایت در فارس

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس پیشنهاد داد: راه‌اندازی بنیاد بین‌المللی فرهنگی امین ولایت در فارس
منبع خبر: ایسنا

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس پیشنهاد داد که بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری شاهچراغ (ع) تحت عنوان امین ولایت راه‌اندازی شود تا همه برنامه‌های فرهنگی و مذهبی سومین حرم اهل‌بیت (ع) در قالب این بنیاد پوشش داده شود.

به گزارش ایسنا، صابر سهرابی یکشنبه ٢٦ خرداد در نشست شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت کشور در شیراز، دهه کرامت را فرصتی برای همدلی همه دستگاه‌های اجرایی به ویژه اعضای این شورا دانست و ابراز امیدواری کرد که در طول برگزاری این دهه، شاهد اجرایی شدن برنامه‌های فرهنگی تاثیرگذار و مفرح در سومین حرم اهل بیت (ع) باشیم.

وی با اشاره به پتانسیل‌های فرهنگی، هنری، ورزشی و … در استان فارس، خواستار پشتیبانی دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت کشور شد.

سهرابی با بیان اینکه امسال با هماهنگی بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) برای اولین بار میزبان جشنواره ملی شعر رضوی هستیم که از ١٣ تیرماه آغاز و تا ٢٣ تیرماه ادامه دارد، گفت: ١٦ سال از آغاز فعالیت بنیاد فرهنگی هنری امام رضا می‌گذرد و شاهد تلاش‌های وافر این بنیاد برای شناخت ابعاد شخصیتی امام رضا (ع) با زبان هنر بوده‌ایم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس همچنین اعلام کرد که در طول دهه کرامت، از عوامل فرهنگی برگزاری این دهه در استان فارس تجلیل خواهد شد.

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه فارس نیز در ادامه این نشست با بیان اینکه آماده میزبانی خادمی امام رضا (ع) در همه بقاع متبرکه استان در دهه کرامت هستیم، از برگزاری پیاده روی از بقعه ام احمد مادر شاهچراغ (ع) در روز بزرگداشت مقام احمد بن موسی (ع) به عنوان یکی از برنامه‌های شاخص دهه کرامت خبر داد و برپایی ایستگاه‌های صلواتی، برگزاری جشن‌ها و نورافشانی با همکاری بسیج و سپاه فجر فارس را از دیگر برنامه‌های این دهه عنوان کرد.

رحیم صفری گرایی همچنین یادآور شد: اختتامیه جشنواره ملی عکس "وقف چشمه همیشه جاری" در روز دختر به مناسبت میلاد حضرت معصومه (س) با حضور مسئولان کشوری برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، نشست شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت کشور به میزبانی کلانشهر شیراز صبح یکشنبه بیست و ششم خرداد به میزبانی حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)، آغاز به کار کرد.


انتهای پیام

نمایش موجودیت‌ها