date_range دوشنبه ۲ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۴۲:۰۰ ق.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

میترا نوری: با کادرفنی ایرانی ادامه می‌دهیم/ نمی‌توان تعهدات جدید ارزی ایجاد کرد

میترا نوری: با کادرفنی ایرانی ادامه می‌دهیم/ نمی‌توان تعهدات جدید ارزی ایجاد کرد
منبع خبر: ایسنا
دسته خبری: ورزش|هندبال

میترا نوری می‌گوید که با توجه به شرایط ارزی صلاح نبود که برای استخدام مربی خارجی تیم ملی زنان، تعهد ارزی برای فدراسیون ایجاد کرد.

میترا نوری در گفت و گو با ایسنا، در مورد اردوهای تیم ملی هندبال زنان اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به آغاز لیگ برتر هندبال و همچنین مسابقات جام باشگاه‌های آسیا ادامه اردوهای تیم ملی زنان به اواخر مهرماه موکول شده است. قرار است که اردوی تیم ملی هندبال زنان را از ۲۱ مهرماه به مدت ۵ روز داشته باشیم.

نایب رییس زنان فدراسیون هندبال در ادامه در خصوص انتخاب مربی خارجی برای تیم ملی هندبال زنان گفت: با کادر فنی ایرانی اردوها را ادامه خواهیم داد. باتوجه به شرایط ارزی صلاح ندیدیم که تعهد ارزی برای فدراسیون ایجاد کنیم. فدراسیون می بایست با شرایط موجود تعهداتی را که از قبل ایجاد کرده سروسامان می داد. ما به هیچ عنوان شرایط ایجاد تعهدات جدید ارزی جدید نخواهیم داشت.

وی در مورد همگروه‌های تیم ملی هندبال زنان در رقابت‌های قهرمانی آسیا ژاپن خاطرنشان کرد: ما با ژاپن میزبان، قزاقستان، استرالیا و نیوزلند همگروه هستیم. دو تیم استرالیا و نیوزلند جزو تیم های جدیدی هستند که در مسابقات قاره کهن شرکت می کنند و ما هیچ شناختی از آن ها نداریم، اما از قزاقستان و ژاپن شناخت خوبی داریم.

نوری ادامه داد: ژاپن عنوان نایب قهرمانی دوره قبل این مسابقات را دارد و همچنین میزبان قهرمانی جهان ۲۰۱۹ خواهد بود. ژاپن یکی از خوب‌های آسیا است و شکی در آن نیست. کار ما در مقابل با ژاپن و قزاقستان سخت است. از استرالیا و نیوزلند هم که شناختی نداریم، اما تمام تلاش خود را می کنیم تا ویدئو بازی‌های این کشورها را تهیه کنیم و در اختیار کادر فنی قرار دهیم تا آنها به یک شناخت نسبی برسند.

نایب رییس فدراسیون هندبال خاطرنشان کرد: رقابت های هندبال زنان جام باشگاه‌های آسیا هم از ۹ تا ۱۷ مهرماه در قزاقستان برگزار می شود که خیلی به ما کمک خواهد کرد. ۷۰ درصد ترکیب تیم ملی در قالب باشگاه شهیدچمران لارستان به جام باشگاه‌ها اعزام می شوند. لارستان تیم خود را برای حضور در این مسابقات تقویت خواهد کرد.

او در مورد غیبت نفت و گاز گچساران در رقابت های جام باشگاه‌های آسیا اظهار کرد: شرایط ارزی تاثیرات خود را روی ورزش می گذارد. وزارت نفت کلیه رویدادهای برون مرزی خود را لغو کرده است. بحث هندبال نیست، تمامی رویدادهای ورزشی و غیر ورزشی خود را لغو کرده و متاسفانه باشگاه نفت و گاز گچساران از این قاعده مستثنی نیست.

نایب رییس زنان فدراسیون هندبال در خصوص اردوهای تیم ملی هندبال نوجوانان و جوانان گفت: پیگیر اردوهای تیم ملی نوجوانان و جوانان نیز هستیم. اردوی تیم ملی هندبال دختران  نوجوان از فردا در سمنان و شهر گرمسار پیگیری خواهد شد. این اولین اردوی تدارکاتی تیم ملی نوجوانان ما است و بازیکنان  از مسابقات آموزشگاه‌های کشور شناسایی شده‌اند. در قالب دو منطقه شمال و جنوب کشور برای آن‌ها برنامه‌ریزی شده است تا در اردو شرکت کنند.

وی در ادامه در مورد اهمیت توجه به رده‌های پایه افزود: تیم ملی دختران جوان نیز که اردوهای خود را از تیرماه آغاز کرده است، در مهرماه هم اردو خواهد داشت. تیم‌های ملی جوانان و نوجوانان ما در سال ۲۰۱۹ رویداد دارند. کار ما به لحاظ پشتوانه سازی که باید داشته باشیم سخت است. تمرکز فدراسیون هندبال چه در بخش مردان و چه در بخش زنان توجه به رده‌های پایه است. امیدوارم که با این برنامه ریزی، استراتژی و سیاست‌گذاری که فدراسیون هندبال در پیش گرفته است در سال‌های آینده برداشت کنیم.

نوری در پایان گفت: حدود ۲۰ سال است که کلاس مدرسی در هندبال کشور برگزار نشده است. این کلاس قرار است ۶ تا ۱۱ مهرماه در فدراسیون هندبال برگزار شود. در میان ۴۵ هنرجو ۱۶ خانم ثبت نام کرده اند. این کلاس نیز گام مثبتی در رشد هندبال زنان خواهد بود.

انتهای پیام

نمایش موجودیت‌ها