date_range پنجشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۶ access_time ۱۰:۴۴:۰۰ ق.ظ
تعداد 6 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

سرمربی کره‌جنوبی: با پیروزی برابر ایران فوتبال کره را از بحران خارج می‌کنم

سرمربی کره‌جنوبی: با پیروزی برابر ایران فوتبال کره را از بحران خارج می‌کنم
منبع خبر: ایسنا
دسته خبری: ورزش|فوتبال

سرمربی تیم ملی کره‌جنوبی اعلام کرد: با پیروزی بر ایران فوتبال کره را از بحران خارج خواهد کرد.

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از خبرگزاری یونهاپ، شین تای یونگ، سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتبال کره جنوبی به عنوان سرمربی جدید کره‌ای‌ها انتخاب شده است. او جانشین اولی اشتلیکه آلمانی شده است تا بتواند کره جنوبی را به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه برساند.

شین تای یونگ در اولین نشست خبری خود به عنوان سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتبال کره جنوبی، گفت‌: می دانم که نگرانی‌های زیادی در حال‌ حاضر وجود دارد،  ولی می‌توانیم با تلاش و اتحاد از این مرحله عبور کنیم. فوتبال کره در حال‌ حاضر در یک بحران قرار گرفته است و من امیدوارم که با پیروزی برابر ایران و در ادامه ازبکستان ضمن راهیابی به جام جهانی از این بحران عبور کنیم. می دانم که نگرانی‌های زیادی در باره خط دفاع ما وجود دارد، اما به نظر من تمام این مسائل حل خواهد شد، چون ظرفیت و پتانسیل‌ بالایی در فوتبالیست‌های کره ای وجود دارد و ما این مساله را قبلاً در  المپیک ریو هم زمانی که سرمربی تیم بودم ثابت کردیم و در آن جا نشان دادیم که توانایی‌هایی داریم.

سرمربی کره‌ای‌ها ادامه‌ داد: من از فدراسیون کره تشکر می‌کنم که این فرصت را در اختیار من قرار داد تا به عنوان سرمربی تیم‌ ‌ملی کشورم حاضر باشم. حالا هم تمام توان  و تلاشم را به خرج خواهم داد تا فوتبال کره برای نهمین بار پیاپی جواز حضور در جام جهانی به دست بیاورد.

کره جنوبی با چهار برد و یک تساوی و سه باخت ۱۳ امتیاز تاکنون کسب کرده است و بعد از تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در رده دوم گروه خود در انتخابی جام جهانی روسیه قرار گرفته است و رقابت سختی با ازبکستان برای راهیابی به بیست و یکمین دوره جام جهانی دارد.

سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتبال کره جنوبی در پایان صحبت‌های خود ، گفت‌: چند مصدوم در حال‌ حاضر داریم،  ولی من فکر می‌کنم که در همان لیگ کره بازیکنانی وجود دارند که می‌توانند جای خالی مصدومان را پر کنند و ما نگرانی بابت غیبت بازیکنانمان در مراحل آخر انتخابی جام جهانی نخواهیم داشت.

کره جنوبی بعد از بازی با ایران در سئول در تاشکند باید به مصاف ازبکستان برود.

انتهای پیام

نمایش موجودیت‌ها