date_range چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۰۲:۱۶:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

آغاز ساخت نیروگاه 7 مگاواتی خورشیدی در قزوین

آغاز ساخت نیروگاه 7 مگاواتی خورشیدی در قزوین
منبع خبر: ایسنا
دسته خبری: اقتصاد|انرژی

معاون اقتصادی استانداری قزوین گفت: ساخت نیروگاه خورشیدی 7 مگاواتی کمیته امداد امام خمینی (ره) قزوین در روستای قشلاق آبیک با 35 میلیارد تومان اعتبار اسفندماه امسال آغاز می‌شود.

به گزارش ایسنا، جلسه بررسی نحوه اجرای ۱۰۰۰ واحد نیروگاه خورشیدی خانگی دیروز با حضور معاون اقتصادی استانداری، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق، مسئول ستاد سرمایه‌گذاری استان و مسئولان کمیته امداد در استانداری قزوین برگزار شد.

«منوچهر حبیبی» خاطرنشان کرد: خوشبختانه در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر از ظرفیت خوبی در استان برخورداریم که با به فعل درآوردن آن می‌توانیم به اشتغال و تولید استان کمک کنیم.

وی افزود: کمیته امداد یکی از نهادهای حمایتی است که در راستای توانمندسازی مددجویان خود در اجرای طرح‌های نیروگاهی پیشگام است و در این عرصه با جدیت عمل می‌کند.

معاون اقتصادی استانداری قزوین تصریح کرد: توسعه نیروگاه‌های خورشیدی توسط کمیته امداد در بخش خانگی مورد توجه قرارگرفته و امروز برای تسریع در احداث یک نیروگاه ۷ مگاواتی تصمیم لازم اتخاذ می‌شود.

وی افزود: استعلام صدور مجوز نیروگاه ۷ مگاواتی در کمترین زمان صادر شده و شرکت توزیع نیروی برق و محیط‌زیست و کمیته امداد همکاری بسیار خوبی در اجرای طرح داشته است و امیدواریم این طرح در کمتر از یک سال به بهره‌برداری برسد.

حبیبی یادآور شد: نیروگاه خورشیدی سازگاربامحیط‌زیست است و می‌کوشیم این طرح‌ها با وسعت بیشتری در استان قزوین اجرایی شود.

معاون اقتصادی استانداری قزوین یادآور شد: برای اجرای نیروگاه خورشیدی ۷ مگاواتی در روستای قشلاق شهرستان آبیک بالغ‌بر ۳۶ میلیارد تومان اعتبار هزینه می‌شود و با تکمیل آن برای ۱۵ نفر به‌صورت مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.

انتهای پیام

نمایش موجودیت‌ها