date_range پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۱:۵۴:۰۰ ب.ظ

"عروسی درخت" رونمایی شد

"عروسی درخت" رونمایی شد
منبع خبر: ایسنا

امروز به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی و به همت کتابخانه علامه امینی از تازه‌ترین اثر "حمید هنرجو" نویسنده و پژوهشگر ملایری تحت عنوان"عروسی درخت" رونمایی شد.

به گزارش ایسنا، در این آئین غلامرضا بکتاش از شعرای برجسته ملایری در سخنانی از "حمید هنرجو" به عنوان اعتباری در ادبیات کشور نام برد و افزود: مضمون سازی و به کاربردن تعابیری زیبا و بدیع با ادبیاتی پیشرو از ویژگی های شعر هنرجو است.

وی افزود: همزیستی هنرجو با مردم و بیان دردها و دغدغه‌های اجتماعی از ویژگی هایی است که از هنرجو چهره‌ای شاخص به کشور عرضه کرده چرا که سخن و حرف و کلام هنرجو از جنس بی‌دردی و تفنن نیست.

وی با بیان اینکه هنرجو علاوه بر حوزه ادبیات، روزنامه نگاری حرفه‌ای را هم تجربه کرده است، افزود: حمید هنرجو حداقل یک دهه به صورت جدی صدای جامعه در مطبوعات و رسانه‌ها بوده است.

در ادامه، حمید هنرجو نویسنده کتاب و پژوهشگر فرهنگی در سخنانی از هفته کتاب به عنوان بهار فرهنگ مکتوب یاد کرد و گفت: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به عنوان متولی اندیشه و مطالعه،هر سال می‌تواند جریان‌سازی‌های تازه‌ای در بزرگداشت کتاب و اهالی قلم داشته باشد. هرچقدر حاکمیت‌ها در جوامع برفرهنگ و توسعه فکری همت گمارند، به موازات این تلاش‌ها، میزان آسیب‌های اجتماعی کاهش می‌یابد.

وی از فرهنگ به عنوان ساحتی عظیم و خلاقیت باور یاد و اظهار کرد: جامعه باید به اهل قلم و کوششگران صحنه فرهنگ اعتماد کند چرا که هیچگاه این اهالی خلاف مصالح کشور و اعتقادات و منافع مردم حرکت نکرده و نخواهند کرد.

انتهای پیام

نمایش موجودیت‌ها