date_range سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۵۵:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

کاپیتان سابق تیم ملی تکواندو: اتفاقات المپیک ریو تکرار نشود

کاپیتان سابق تیم ملی تکواندو: اتفاقات المپیک ریو تکرار نشود
منبع خبر: ایسنا
دسته خبری: ورزش|تکواندو

مسعود حجی‌زواره با بیان اینکه تیم ملی تکواندو روبه پیشرفت است، گفت: البته با شرایط کنونی کسب 4 سهمیه المپیک امکان‌پذیر نیست.

کاپیتان سابق تیم ملی تکواندو در گفت و گو با ایسنا، در مورد عملکرد تیم ملی تکواندو در گرندپری منچستر و کسب طلا بعد از ۷ مرحله، توضیح داد: این مدال جای خوشحالی بسیار زیادی دارد و جا دارد به کادرفنی تیم ملی و فدراسیون کسب این مدال طلا را تبریک بگوییم. خدا را شکر تکواندو روز به روز در حال پیشرفت است ولی امیدوارم این پیشرفت متداوم باشد. بالا و پایین شدن نتایج روی روحیه و انگیزه ملی‌پوشان تاثیر گذار است، امیدوارم با تداوم این نتایج شاهد بالا رفتن انگیزه تکواندوکاران باشیم.

او در ادامه با بیان اینکه تکواندوی ایران نیاز به پیشرفت بیشتری دارد، اظهار کرد: فکر نمی‌کنم با این وضعیت تکواندو بتوانیم چهار سهمیه المپیک را کسب کنیم. کسب سه سهمیه سخت ولی کسب دو سهمیه امکان‌پذیر است. ما می‌توانیم در مسابقات قهرمانی جهان هم سهمیه المپیک را کسب کنیم تا بازیکنان را زیاد خسته نکنیم، ولی با این حال همه چیز به صلاحدید کادر فنی بستگی داشته و من هم آرزوی موفقیت دارم.

کاپیتان سابق تیم ملی تکواندی ایران در پاسخ به این سوال که چرا ایران در ۷ مرحله قبلی گرندپری‌ها در کسب مدال طلا ناکام بود؟ گفت: انتظارات از تکواندو بالا است و ما باید در مراحل گذشته هم به مدال طلا می‌رسیدیم، خدا را شکر هادی‌پور در این مسابقات شرایط خوبی داشت و از اینکه او به چنین مدالی دست پیدا کرد خوشحالم. گرندپری‌ها شرایط کاملا متفاوتی با مسابقاتی مانند قهرمانی جهان دارد، معتقدم که نتیجه گرفتن در این مسابقات سخت‌تر از سایر رقابت‌ها است و نیاز برخورداری از شرایط خوب دارد.

او همچنین در خصوص اینکه با توجه به روند این روزهای تکواندو می‌توان به درخشش تیم ملی در المپیک امیدوار شد؟ خاطرنشان کرد: در حال حاضر به کارهای شخصی‌ام می‌رسم اما از دور فعالیت‌های فدراسیون را پیگیری می‌کنم، شاهد تلاش‌های فدراسیون هستم که از جان و دل کار کرده و تیم ملی را به همه مسابقات اعزام می‌کند تا به شرایط ایده‌آل برسد. با این حال امیدوارم در ادامه راه شرایط به گونه‌ای نباشد که اتفاقات المپیک ۲۰۱۶ تکرار شود.

دارنده مدال طلای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون افزود: برای اینکه تکواندو در المپیک ۲۰۲۰ نتایج قابل قبولی را به دست آورد باید از تکرار اتفاقاتی که پیش از المپیک ۲۰۱۶ رخ داد جلوگیری کنیم. موفقیت تکواندو در ۲۰۲۰ توکیو در صورتی امکان پذیر است که همه اهالی این رشته به هم کمک کنند. باز هم می‌گویم که امیدوارم اتفاقات تلخ المپیک ۲۰۱۶ تکرار نشود.

او در ادامه بابیان اینکه شرایط تیم ملی تکواندوی بانوان نسبت به مردان متفاوت است، توضیح داد: در رقابت‌های گرندپری شرایط بانوان ما با تیم مردان متفاوت است. ان‌شاءالله با حمایت‌هایی که فدراسیون انجام می‌دهد بانوان ما نیز بتوانند دو سهمیه المپیک را کسب کرده و بدرخشند. همچنین باید حمایت‌ها از کیمیا علیزاده ادامه دار باشد تا این ملی‌پوش به شرایط و روزهای اوج خود برگشته و برای ایران مدال آوری کند.

مسعود حجی‌زواره در پایان ضمن تبریک درخشش تکواندوکاران در المپیک جوانان ۲۰۱۸ آرژانتین، افزود: تشکر می‌کنم از کادرفنی خوب و زحمتکش تیم ملی نوجوانان استاد محمدرضا زوار و وحید عبداللهی که سنگ تمام گذاشته و چنین ملی‌پوشانی را تمرین دادند تا بار دیگر تکواندو در میان رشته‌های ورزشی ایران افتخار آفرین باشد.

انتهای پیام

نمایش موجودیت‌ها