date_range چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ access_time ۱۱:۰۰:۰۰ ق.ظ

با بالاگرفتن ناآرامی‌ها در عراق؛ رئیس پارلمان کویت: برای هر شرایط اضطراری آماده‌ایم

با بالاگرفتن ناآرامی‌ها در عراق؛ رئیس پارلمان کویت: برای هر شرایط اضطراری آماده‌ایم
منبع خبر: ایسنا
دسته خبری: سیاست|دولت

در پی تشدید ناآرامی‌ها در عراق و نگرانی‌ها درباره کشیده شدن تنش به کویت، رئیس پارلمان این کشور اعلام کرد که هیچ‌چیز نگران‌کننده‌ای در رابطه با اوضاع کشور وجود ندارد، با این حال کویت باید برای هرگونه حالت و وضعیت اضطراری آماده باشد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، مرزوق غانم، رئیس پارلمان کویت در نشستی خبری اظهار داشت: هیچ چیز نگران کننده‌ای در رابطه با اوضاع کشور وجود ندارد، با این حال باید برای هرگونه حالت و وضعیت اضطراری‌ آماده بود، خصوصا اینکه ما در دوران جنگ تجربه تلخی را کسب کردیم و مؤمن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی‌شود.

وی افزود: ما به عنوان نماینده مردم نسبت به آمادگی دستگاه‌های دولتی برای مقابله با هرگونه وضعیت اضطراری و بدترین حالات، که امیدواریم اتفاق نیفتد، اطمینان دهیم.

غانم تاکید کرد: ما در امور داخلی عراق مداخله نمی‌کنیم. هماهنگی‌هایی بین دولت عراق و کویت صورت گرفته که ثبات عراق و عدم تاثیر پیامدهای اتفاقات این کشور بر کویت را تضمین می‌کند.

رئیس پارلمان کویت ادامه داد: ما نمی‌خواهیم این موضوع را بزرگ جلوه دهیم اما با این حال باید برای مواجهه با احتمالات آماده بود و دولت نیز تاکید کرده که از طرف عراق هیچ تهدید امنیتی و نظامی برای کویت وجود ندارد.

وی اظهار داشت: دولت در پاسخ به سوال‌های پارلمان مبنی بر احتمال بدتر شدن شرایط در داخل عراق و گسترش هرج و مرج در این کشور و همچنین احتمال وجود آواره‌های عراقی، گفت که هماهنگی‌های لازم با سازمان‌های بین المللی برای رسیدگی به این موضوع صورت گرفته و اقدامات پیشگیرانه نیز در دستور کار قرار گرفته است.

این مقام کویتی تصریح کرد: یک اتاق هماهنگی و عملیاتی برای مواجهه با هر گونه حالت اضطراری در ارتباط با تمام جنبه‌های امنیتی، نظامی، اجتماعی، غذا و جنگ الکترونیکی با هدف ایجاد آشوب و وحشت در میان شهروندان تشکیل شده است و مردم نباید به شایعات و اخبار غیر موثق توجه کنند.

وی در ادامه بر ضرورت آمادگی برای "آنچه ممکن است بزرگتر از حوادث اخیر" عراق باشد، تاکید کرد.

انتهای پیام

نمایش موجودیت‌ها