date_range سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ access_time ۰۳:۱۸:۰۰ ب.ظ

دامادهای آینده مهریه‌های سنگین را نپذیرند

دامادهای آینده مهریه‌های سنگین را نپذیرند
منبع خبر: ایسنا

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان با اشاره به عدم پذیرش مهریه‌های سنگین گفت: با توجه به مشکلات اقتصادی و عدم استطاعت مالی در پرداخت مهریه دامادهای آینده نباید این مهریه‌های سنگین را بپذیرند.

یداله روحانی‌منش در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: در حال حاضر 102 تن به علت ناتوانی در پرداخت مهریه‌های سنگین در زندان به سرمی‌برند که در 7 ماهه امسال 16 زندانی مهریه آزاد شدند.

وی ادامه داد: جوانی به علت عدم پرداخت مهریه خود که 1367 عدد سکه تمام بهار آزادی بود، اکنون در زندان به سر می‌برد که با میانجیگری ریش‌سفیدان و بزرگان تعداد 700سکه توسط زوجه بخشیده شده و تعداد 14 سکه به عنوان پیش‌پرداخت پرداخت شده‌ است.

روحانی‌منش ادامه داد: تعداد 21 سکه به صورت اقساط پرداخت شده بود که مقرر شد مابقی سکه به صورت اقساطی هر 2 ماه پرداخت شود اما نوسانات و تورم سکه این جوان را به دردسر انداخت.

وی با بیان اینکه این جوان 30 ساله در سال 88 ازدواج کرده است، تصریح کرد: این جوان اکنون در زندان به سر ‌می‌برد و ستاد دیه برای حل مشکل و پرداخت بدهی این جوان تمام تلاش خود را می‌کند.

مدیرعامل ستاد دیه استان همدان در پایان تاکید کرد: خانواده و زوج نباید مهریه‌هایی که خارج از توان پرداخت آنها است، قبول کنند و تعیین مهریه باید بر اساس منطق و دارایی داماد باشد.

انتهای پیام

نمایش موجودیت‌ها