date_range پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ access_time ۰۴:۳۹:۰۰ ب.ظ
تعداد 4 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

مک‌گورک: پرداخت 100 میلیون دلار توسط عربستان هیچ ارتباطی با پرونده خاشقجی ندارد

مک‌گورک: پرداخت 100 میلیون دلار توسط عربستان هیچ ارتباطی با پرونده خاشقجی ندارد
منبع خبر: ایسنا

فرستاده ویژه رئیس‌جمهوری آمریکا در ائتلاف ضدداعش می‌گوید: پرداخت 100 میلیون دلار از سوی عربستان به واشنگتن هیچ ارتباطی با پرونده جمال خاشقجی ندارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت روسیاالیوم، رسانه‌های آمریکایی پیشتر از پرداخت  ۱۰۰ میلیون دلار به واشنگتن از سوی ریاض به منظور حمایت از تلاش‌های این کشور در شمال شرق سوریه همزمان با سفر مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در روز سه‌شنبه به ریاض خبر دادند.

آمریکا در حال حاضر بر قسمت‌هایی از مناطق شمالی سوریه در بخش شرقی رود فرات تسلط دارد و از نیروهای سوریه دموکراتیک  که اکثر آن‌ها را کردهای سوری تشکیل می‌دهد، حمایت می‌کند.

در همین راستا، برت مک‌گورک، نماینده ویژه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در ائتلاف ضد داعش تحت امر واشنگتن تاکید کرد: مبلغ مذکور باید خیلی وقت پیش به آمریکا تحویل داده می‌شد و پرداخت این مبلغ از سوی ریاض هیچ ارتباطی با پرونده ناپدید شدن جمال خاشقجی یا سفر پامپئو به ریاض به منظور بررسی این مسئله و یا رخدادهای دیگر ندارد.

روز سه شنبه مبلغ مذکور در حالی وارد حساب‌های آمریکا شد که در همان روز مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در فرودگاه ریاض به زمین نشست تا با رهبران عربستان درباره جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد دولت سعودی که ناپدید شده است، گفتگو کند.

انتهای پیام

نمایش موجودیت‌ها