date_range چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۱۲:۲۶:۰۰ ب.ظ
تعداد 1 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

ژاپن نزدیک‌ترین پایگاه دریایی‌اش به چین را تقویت می‌کند

ژاپن نزدیک‌ترین پایگاه دریایی‌اش به چین را تقویت می‌کند
منبع خبر: ایسنا

ارتش ژاپن در بحبوحه بحران دریایی با چین، تدابیر نظامی در جزیره ایشیگاکی را که در صورت بروز جنگ به خط مقدم نبرد تبدیل می‌شود، تقویت خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه ایندیپندنت، اگر قرار باشد جنگی آغاز شود، ایشیگاکی خط مقدم می‌شود. این جزیره‌ای است که ژاپن در آن بیش از هر نقطه دیگری از جانب چین احساس خطر می‌کند و جایی است که می‌خواهد موشک‌ها و نیروهایش را در بحبوحه درگیری در دریا، اتهام‌زنی‌ها و اتهامات متقابل مستقر کند.

در حالی که توجهات بین‌المللی روی دیپلماسی بازی‌ها در کره‌جنوبی معطوف است، تنش‌ها میان چین و همسایگانشان همچنان سیر صعودی دارد. در طول سال گذشته در حالی که دونالد ترامپ و کیم جونگ اون درگیر جنگ لفظی بودند، پکن به سرعت حضورش در جزایر مصنوعی را که در آب‌های دور و نزدیک ساخته است، افزایش داده و از آن به عنوان "پنجره استراتژیک فرصت" یاد می‌کند.  

دولت ژاپن اکنون استقرار سامانه‌های موشکی، ضد هواپیما و ضد کشتی، استقرار رادارها و حدود ۶۰۰ نیرو در ایشیگاکی را نهایی کرده است. جزئیات نهایی ماه آتی منتشر می‌شود. طبق یافته‌های ایندیپندنت، موشک‌های سطح به هوا از جمله پاتریوت ساخت آمریکا که قادر باشد موشک‌های بالستیک چین را ساقط کند، در این جزیره مستقر خواهند شد.

انتهای پیام

نمایش موجودیت‌ها