date_range جمعه ۱۳ بهمن ۱۳۹۶ access_time ۱۰:۵۸:۰۰ ق.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

قطر آمادگی خود را برای حضور در نشست کمپ‌دیوید اعلام کرد

قطر آمادگی خود را برای حضور در نشست کمپ‌دیوید اعلام کرد
منبع خبر: ایسنا

وزیر خارجه قطر آمادگی این کشور را برای حضور در نشست سران شورای همکاری خلیج‌فارس و آمریکا در کمپ‌دیوید اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری الجزیره، محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر در نشستی در مرکز اینترپرایز واشنگتن گفت: ما دعوت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا را برای گردهم آمدن رهبران شورای همکاری خلیج فارس در کمپ دیوید برای حل بحران میان کشورهای این شورا قبول کردیم اما زمانی که اختلاف میان چند طرف باشد و یکی از این طرف‌ها تمایل واقعی برای مذاکرات جدی نداشته باشد، این مذاکرات به نتایج مثبت منجر نخواهد شد.

روز پنجشنبه برخی رسانه‌ها از برگزاری نشست سران شورای همکاری خلیج فارس و آمریکا در ماه مه آینده در کمپ دیوید خبر داده بودند اما به صورت رسمی از سوی آمریکا اعلام نشد.

وزیر خارجه قطر گفت: اندک امیدی به حل بحران شورای همکاری خلیج فارس باید براساس اصل برابری میان این کشورها در حقوق و وظایف باشد.

عربستان، مصر، امارات و بحرین پنجم ژوئن گذشته روابطشان را با قطر به بهانه حمایت این کشور از تروریسم قطع و تحریم‌های شدیدی را علیه دوحه اعمال کردند.

وزیر خارجه قطر تاکید کرد: امیر کویت برای حل بحران تلاش زیادی کرد اما ریاض و ابوظبی با وی همکاری نکردند.

وی درباره اوضاع منطقه نیز گفت: در منطقه گروه‌های سلطه‌جویی هستند که موجب وخامت اوضاع در کشورهای عربی مثل یمن شده‌اند.

وزیر خارجه قطر درباره روابط با ایران بعد از بحران شورای همکاری خلیج فارس گفت: ما بین روابط اقتصادی و سیاسی با ایران فرق می‌گذاریم. دوحه درباره مسائلی از جمله عراق، سوریه و یمن سیاست‌های متفاوتی با ایران دارد اما عبور از این چالش‌ها در میدان جنگ یا نزاع نیست و هر طرفی باید به حاکمیت طرف مقابل احترام بگذارد.

وی گفت: از آغاز بحران، آمریکا درک کرده بود که اتهاماتی که به قطر وارد شده باطل است.

انتهای پیام

نمایش موجودیت‌ها