date_range سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ access_time ۱۲:۴۰:۰۰ ق.ظ
تعداد 4 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند. گراف تشابه

علیرضا کریمی: می‌توانم در 97 کیلوگرم به کشتی ادامه بدهم/خوشحالم جواب اعتماد خادم را دادم

علیرضا کریمی: می‌توانم در 97 کیلوگرم به کشتی ادامه بدهم/خوشحالم جواب اعتماد خادم را دادم
منبع خبر: ایسنا
دسته خبری: ورزش|کشتی

دارنده مدال طلای بازی‌های آسیایی 2018 اندونزی گفت: اگر بتوانم دو یا سه کیلوگرم افزایش وزن داشته باشم فکر می‌کنم بتوانم در وزن 97 کیلوگرم به کشتی ادامه بدهم.

علیرضا کریمی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره کسب مدال ارزشمند طلای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸، با وجود اولین تجربه حضورش در وزن ۹۷ کیلوگرم و داشتن وزنی سبک‌تر از حریفان خود، اظهار کرد: خدا را شکر می‌کنم توانستم در اولین تجربه‌ام در وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال طلای بازی‌های آسیایی برسم و ضمن خوشحال کردن مردم، جواب اعتماد کادر فنی و خادم را بدهم. از ابتدا هدفم کسب خوشرنگ‌ترین مدال بود و خوشحالم توانستم از این فرصت استفاده کنم و به مدال طلا برسم. همیشه توکلم به خدا بوده و همه‌چیز را به دست او می‌سپارم. امیدوارم باز هم بتوانم برای کشتی ایران افتخارآفرینی کنم.

آزادکار وزن ۹۷ کیلوگرم ایران درباره سطح کیفی رقابت‌های کشتی آزاد بازی‌های آسیایی گفت: در مجموع سطح رقابت‌ها نسبتاً خوب بود و در هر وزن چند عنوان‌دار و چهره‌های شاخص کشتی جهان حضور داشتند. در وزن ۹۷ کیلوگرم نیز کشتی‌گیران خوب و باتجربه‌ای همچون ماگومد ابراگیموف عنوان‌دار المپیک حضور داشت اما خدا کمک کرد و در اولین تجربه‌ام توانستم به مدال طلا برسم.

وی درباره پیروزی ارزشمند مقابل ابراگیموف ازبک در دیدار فینال که با ضربه فنی انجام شد و همچنین درباره استراتژی‌اش برای این مبارزه خاطرنشان کرد: قبل از کشتی فینال صحبت های زیادی با آقا رسول و محمد طلایی داشتیم تا با بهترین شیوه مبارزه بر روی تشک حاضر شوم.با کمک کادر فنی برنامه ریزی دقیقی برای پیروزی بر ابراگیموف داشتم تا مقابل این کشتی گیر باتجربه به برتری برسم.از سوی دیگر  انگیزه زیادی داشتم و کاملا با هدف پیروزی به مصاف او رفتم.

دارنده مدال های برنز جهان و طلای بازی های آسیایی افزود: برنامه ام برای دیدار فینال این بود که کاملا رو به جلو باشم و مدام دست هایم کار کند تا حریف را از نفس بیندازم.آقا رسول هم گفته بود اگر مدام کار کنی و فقط ۲ یا ۳ امتیاز از حریف بگیری دیگر از نفس می افتد و توان جبران نخواهد داشت.در فرصتی که پیش آمد توانستم حریف را غافلگیر و ضربه فنی کنم و دیگر کار به ۶ دقیقه مبارزه نکشید.

کریمی در پایان در پاسخ به این سوال که با توجه به عملکرد بسیار خوبش آیا برای حضور در مسابقات جهانی بوداپست مجارستان که ۲ ماه دیگر برگزار می شود، در وزن ۹۷ کیلوگرم به کار خود ادامه خواهد داد یا خیر گفت: اگر شرایط وزنی‌ام مناسب‌تر شود و بتوانم ۲ یا ۳ کیلوگرم به وزنم اضافه کنم فکر می کنم می توانم در وزن ۹۷ کیلوگرم به کارم ادامه بدهم.البته هنوز هیچ صحبتی در اینباره با کادر فنی تیم ملی نداشته ام و بهترین تصمیم را با نظر سرمربی تیم ملی خواهم گرفت.

انتهای پیام

نمایش موجودیت‌ها