date_range جمعه ۲۲ دی ۱۳۹۶ access_time ۰۳:۵۹:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

امام جمعه موقت خرم‌آباد تاکید کرد: بکارگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تنها راهکار برون‌رفت از مشکلات

امام جمعه موقت خرم‌آباد تاکید کرد: بکارگیری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تنها راهکار برون‌رفت از مشکلات
منبع خبر: ایسنا

امام جمعه موقت خرم‌آباد سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را تنها راهکار برون‌رفت از مشکلات برشمرد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سید لطف الله حیات الغیب در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلای الغدیر خرم آباد با سفارش مردم به تقوای الهی اظهار کرد: تقوا اصل حرکت انسان به سوی خدا است، در عمل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی باید رعایت تقوا کنیم تا خیرات و برکات شامل حال ما شود.

وی به بیان روایتی از امام علی(ع) پرداخت و گفت: امیر المومنین علی(ع) می فرماید «کسی که در پیروی مکتب من یکی از صفات پسندیده را در وجود خود پایدار و محکم سازد او را با آن یک خصلت خوب می پذیرم و از اینکه فاقد سایر صفات خوب باشد چشم می‌پوشم ولی بی خردی و نادان بودن نسبت به مسائل و احکام دین و اخلاقیات دینی برای من قابل گذشت نیست و از آن چشم پوشی نخواهم کرد چه آنکه بی دینی مایه ناامنی است و زندگی بدون امنیت تلخ و ناگوار است و انسان بی دین جز با مردگان مقایسه نمی شود».

حجت الاسلام حیات الغیب با اشاره به جمعه ۲۲ دی ماه سالروز تشکیل شورای انقلاب اسلامی گفت: به دستور امام(ره) و برای به دست گرفتن امورات کشور توسط انقلابیون و مردم امام راحل دستور تشکیل شورای انقلاب اسلامی را داد. این اقدام امام راحل یکی از موارد تیزبینی و هوشیاری ایشان بود.

امام جمعه موقت خرم آباد همچنین به ۲۶ دی ماه سالروز فرار شاه از کشور اشاره کرد و یادآور شد: شاه ظالم در ۲۶ دی ماه ۵۷ به بهانه معالجه بیماری از کشور فرار کرد؛ مردم در این روز بسیار شادی کردند و شور و شعف خاصی در میان همه اقشار مردم بود.

حجت الاسلام حیات الغیب در بخش دیگری از سخنان خود به بیانات مهم رهبر فرزانه انقلاب در جمع مردم قم بعد از اغتششات و آشوب های اخیر اشاره کرد و افزود: رهبری سخنانی همه جانبه را مطرح کردند، توصیه هایی به دوستان داخلی داشتند و دشمنان خارجی را محکوم کردند، رهبری ابعاد پنهان این آشوب ها را باز کردند و لایه های مختلف توطئه های دشمن را معرفی کردند. آمریکا، انگلیس و اسرائیل یک ضلع مثلث شوم آشوب ها و آل سعود ملعون و منافقین کوردل دو ضلع دیگر این مثلث شوم بودند

وی تصریح کرد: با حضور شما مردم عزیز و همیشه در صحنه این آشوب ها جمع شد.

خطیب موقت جمعه خرم آباد افزود: در جریان این آشوب ها به مقدسات دینی و ملی مردم ایران توهین شد و دشنام دادند و روی حساس ترین ارزش های مردم دست گذاشتند.

حجت الاسلام حیات الغیب با اشاره به اینکه رهبری فرمودند که هدف اصلی دشمنان از این آشوب ها مقابله با اسلام و تغییر حکومت است و ان شاءالله این آرزو را به گور می برند، ادامه داد: رهبر معظم انقلاب تاکید کردند که تجربه به ما نشان داده که باید عدم اعتماد مطلق به آمریکا داشته باشیم؛ در همه جوانب، چه در جنگ چه در دوستی و چه روی میز مذاکره.

وی یادآور شد: آمریکا عهد شکن و دروغگو است، دشمنی که به حرف خود پایبند نیست مذاکره ای ندارد.

امام جمعه موقت خرم آباد با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند در این قضیه سر آمریکا به سنگ خورد و این کارشان بدون تقاص نخواهد ماند، تصریح کرد: رهبر فرزانه انقلاب همچنین بر لزوم تفکیک مطالبات صادقانه و به حق مردم از آشوب ها و اغتشاش ها تاکید کردند.

حیات الغیب با تاکید بر اینکه نیاز است که مسئولان توجه ویژه ای به معیشت مردم کنند و راه چاره بیندیشند، افزود: مسئولان باید فرمایشات رهبری را سرلوحه خدمت گذاری به مردم قرار دهند به ویژه در حوزه اقتصاد.

وی خاطرنشان کرد: سیاست های اقتصاد مقاومتی تنها راهکار برون رفت از مشکلات است.

خطیب موقت جمعه خرم آباد با بیان اینکه مسئولان باید به مردم امید بدهند، تصریح کرد: مسئولان باید با حرکت و کار جهادی به جوانان امید دهند؛ صاحب اصلی انقلاب نیز همین مردم و جوانان هستند.

وی با تاکید بر اینکه پس از آشوب ها نیز شاهد شکست ذلت بار و انزوای بین المللی آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل بودیم، ادامه داد: آمریکا به دنبال اقدام علیه ایران بود اما همه با او مخالفت کردند؛ شکستی از این بدتر برای آمریکا وجود نداشت.
انتهای پیام

نمایش موجودیت‌ها