date_range شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ access_time ۰۲:۲۹:۰۰ ب.ظ
تعداد 2 خبرگزاری دیگر این خبر را منتشر کرده‌اند.

تشکیل ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب

تشکیل ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب
منبع خبر: ایسنا

با ابلاغ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ستاد هماهنگی شهرها و روستاهای دوستدار کتاب تشکیل می‌شود.

به گزارش ایسنا بر اساس خبر رسیده از ستاد خبری رویدادهای ترویج کتابخوانی، اعضای این ستاد علاوه بر معاون امور فرهنگی و مدیر کل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی، نمایندگان شبکه‌های گروه‌های ترویج کتابخوانی، شهرهای دوستدار کتاب و روستاها و عشایر دوستدار کتاب خواهند بود. همچنین نماینده سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و نماینده کمیسیون ملی یونسکو و نیز دو نفر صاحب‌نظر به انتخاب معاونت فرهنگی  در این ستاد عضویت خواهند داشت.
هدف از تشکیل این ستاد، افزایش سرانه مطالعه در کشور، افزایش مشارکت نهادهای عمومی، ارتقای سطح آگاهی، معرفت، دانش و فرهنگ اسلامی و ایرانی و برنامه‌ریزی به منظور توسعه فعالیت‌های ترویجی در حوزه کتاب‌خوانی عنوان شده است.
در این ابلاغیه همچنین تعیین خط مشی‌ها و فراهم آوردن زمینه اجرایی تحقق اهداف، حمایت از فعالیت‌های بخش‌های غیردولتی و عمومی، تعیین نحوه تعامل با ارگان‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی و برنامه‌ریزی برای افزایش همکاری و مشارکت‌ مادی و معنوی نهادهای دولتی و غیردولتی از جمله وظایف این ستاد در نظر گرفته شده است.
تدوین ضوابط مربوط به تشویق و معرفی افراد برگزیده در امر ترویج کتابخوانی، بررسی و حمایت از پیشنهادهای نو و طرح‌های ابتکاری، همکاری مستمر با یونسکو، حمایت و نظارت و رسیدگی بر امور شبکه‌ روستاهای دوستدار کتاب، همکاری در برگزاری جام باشگاه‌های کتابخوانی، همکاری در برگزاری جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب و مشارکت در انتخاب و معرفی پایتخت کتاب از دیگر وظایف این ستاد است.

انتهای پیام

نمایش موجودیت‌ها

آگهی